18 lipca 2024

Hrubieszowska Policja apeluje. Noś odblaski!

Wakacje dobiegają końca, niedługo rozpocznie się nowy rok szkolny i zmienna jesienna aura. Hrubieszowscy policjanci przypominają o noszeniu odblasków dla bezpieczeństwa własnego i innych uczestników ruchu drogowego.

Reklamy

– Wakacje dobiegają końca, niebawem rozpocznie się nowy rok szkolony i zmienna jesienna aura. Podczas zmiennych warunków pogodowych, opadów deszczu każdy pieszy i rowerzysta powinien zadbać o to, aby być widocznym na drodze. Lepsza widoczność to większe bezpieczeństwo, bo kierowca ma więcej czasu na reakcję.

Przypominamy, że pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest zobowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Reklamy

Zachęcamy również do używania odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym, ale wszędzie tam, gdzie poruszamy się pieszo. Nawet niewielki element odblaskowy może uratować nam życie.

Pamiętajmy, że pieszy to niechroniony uczestnik ruchu drogowego. W przypadku jakiegokolwiek zdarzenia drogowego, nic go nie chroni, nie ma pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych czy karoserii samochodu, która zamortyzowałaby uderzenie. Konsekwencje zdrowotne takich zdarzeń są często bardzo poważne, a niejednokrotnie kończą się tragicznie.

Reklamy

Uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady ostrożności, szczególnej uwagi i ograniczonego zaufania. Mimo, że dotyczą wszystkich, to podwójnie zdeterminowani do ich stosowania powinni być piesi. Pamiętajmy, bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa – apeluje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej KPP.


Zobacz też:

Hrubieszów: Odpowie za znęcanie się nad kurą ze szczególnym okrucieństwem

Zerknij na Instagram →


źródło i fot.: KPP w Hrubieszowie / asp. szt. Edyta Krystkowiak