Hrubieszowska porodówka do likwidacji?

77 porodówek w kraju może zostać zlikwidowanych – alarmują posłowie Lewicy i zachęcają do podpisywania petycji w ich obronie. Wśród placówek jest również hrubieszowski oddział.

Reklamy

 

Jak informuje Lewica na swojej stronie, Szef NFZ pod koniec zeszłego roku wyszedł z propozycją zmian w zasadach kontraktowania porodówek. Premiowane miały być te, które przekraczają 400 porodów rocznie, projektowano też regułę odległości pomiędzy oddziałami.

Według posłów Lewicy, wprowadzenie takich zmian, to w praktyce wyrok na “małe porodówki” i pogłębienie problemu zwijania ochrony zdrowia w mniejszych miejscowościach.

– Docierają do mnie nieoficjalnie sygnały, że nasza porodówka miałaby być zlikwidowana. Biorąc pod uwagę lokalizację naszego szpitala to jest chory pomysł – wypowiada się dla Dziennika Wschodniego Dariusz Gałecki, dyrektor szpitala w Hrubieszowie. 

Pełna wypowiedź dyr. Gałeckiego na portalu dziennikwschodni.pl:

https://www.dziennikwschodni.pl/zdrowie/male-porodowki-w-woj-lubelskim-do-zamkniecia-ministerstwo-zdrowia-odpowiada,n,1000258225.html

 

Lewica przygotowała mapę, na której można sprawdzić, gdzie są “małe porodówki” i treść petycji, pod którą można zbierać podpisy, jeżeli porodówka zagrożona jest zamknięciem.

Ministerstwo Zdrowia zaprzecza, jakoby prowadziło jakiekolwiek prace, których celem miałoby być wygaszanie jakichkolwiek oddziałów położniczych w polskich szpitalach.

 

Więcej:

https://lewica2019.pl/aktualnosci/1135-czy-twoja-porodowka-pojdzie-pod-noz-sprawdz-na-mapie

 

źródło: dziennikwschodni.pl, lewica2019.pl

 

Poniżej mapa przygotowana przez Lewicę i zdjęcia z uroczystości otwarcia nowoczesnego traktu porodowego w hrubieszowskim szpitalu, we wrześiu 2013 roku. 

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Hrubieszów: Szpital zainwestował w blok operacyjny