17 czerwca 2024

Hrubieszowska szkoła wyróżniona, jako jedna z 10 placówek w Polsce

Hrubieszowski Powiatowy Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych, jako jedna z 10 placówek w Polsce, otrzymał wyjątkowe wyróżnienie za realizację Programu „Myślę Pozytywnie”.

Reklamy

 

19 marca 2019 r. delegacja z naszego ośrodka uczestniczyła w I Ogólnopolskiej Konferencji „Myślę pozytywnie – profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”w Warszawie. Konferencja została zorganizowana przez Fundację Instytut Edukacji Pozytywnej, która od 3 lat realizuje działania w zakresie wspierania dzieci i młodzieży w rozwijaniu jej dobrostanu psychicznego.

Konferencja miała na celu aktualizowanie działań w zakresie profilaktyki do najnowszych doświadczeń eksperckich, a także rozwój warsztatu i wymiana doświadczeń pomiędzy najważniejszym ogniwem systemu edukacji – nauczycielami. W wystąpieniach prelegentów poruszane były tematy dotyczące zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w różnych sferach i aspektach min. motywacji, zachowań autodestrykcyjnych, deseksualizacji.

Reklamy

Podczas tego wydarzenia nasza placówka jako jedna z 10 w Polsce otrzymała wyjątkowe wyróżnienie za realizację Programu „Myślę Pozytywnie” w sposób WYRÓŻNIAJĄCY! Jesteśmy bardzo dumni z nagrody i pozytywnie zmotywowani do dalszych działań na rzecz zdrowia naszych uczniów.

 

(info i fot. PZPSW)

Reklamy