15 kwietnia 2024

Hrubieszowski policjant drugi w województwie! [ZDJĘCIA]

Młodszy aspirant Piotr Konopko z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie zajął drugie miejsce w wojewódzkim konkursie na „Policjanta Ruchu Drogowego 2023” i będzie reprezentował Lubelszczyznę w finale ogólnopolskim.

Zakończyła się kolejna edycja konkursu „Policjantem Ruchu Drogowego 2023”. Jego głównym celem jest podniesienie wiedzy i praktycznych umiejętności funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach.

Do wojewódzkich eliminacji przystąpiło 18 funkcjonariuszy reprezentujących komendy miejskie i powiatowe naszego garnizonu.

Konkurs rozpoczął się od testu wiedzy z zakresu wybranych przepisów prawa o ruchu drogowym i przepisów służbowych oraz znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych. Kolejną konkurencją było strzelanie z broni służbowej na strzelnicy KWP w Lublinie, gdzie funkcjonariusze prezentowali swoje umiejętności strzeleckie. Pierwszy dzień zmagań zakończyło kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu ulicy Krańcowej z ulicą Droga Męczenników Majdanka.

Podczas drugiego dnia konkursu policjanci brali udział w trzech konkurencjach. Była to jazda sprawnościowa motocyklem oraz samochodem po wyznaczonym torze oraz sprawdzenie praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

W finale ogólnopolskim konkursu „Policjant Ruchu Drogowego roku 2023” garnizon lubelski będzie reprezentować mł. asp. Piotr Koczański wspólnie z mł. asp. Piotrem Konopko z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie, który zajął drugie miejsce. Trzeci na podium był st. sierż. Damian Lewczuk z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Policjantom znajdującym się na podium, puchary oraz nagrody wręczał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie podinspektor Olgierd Oleksiak.


źródło i fot. KWP Lublin


Zobacz też:

Jan Śmietanka nadal rekordowo! [ZDJĘCIA]

Jan Śmietanka nadal rekordowo! [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →