24 września 2023

Idealne meble na taras – co najlepiej wybrać?

Wypoczynek na tarasie to olbrzymia przyjemność, którą uwielbia wielu z nas. Aby móc się nim w pełni cieszyć, trzeba zadbać o odpowiednie zaplanowanie przydomowej przestrzeni. Do tego celu przydają się właściwie dobrane meble ogrodowe. Jakie meble muszą trafić na taras do rekreacji? O czym pamiętać podczas dobierania wyposażenia? Czy warto inwestować w dodatki na taras? O tym wszystkim przeczytacie w dalszej części artykułu.

Reklamy

Wygodny taras – miejsce do wypoczynku, dodatkowa przestrzeń dla domowników

Do czego wykorzystujemy taras? Przede wszystkim to miejsce przeznaczone do przyjemnej rekreacji. Spędza się tam czas w pojedynkę, relaksując się po długim dniu w pracy. Spożywa się na nim posiłki z rodziną lub bawi z dziećmi. Na tarasach przyjmuje się gości podczas nieformalnych spotkań lub eleganckich garden parties. To zewnętrzna przestrzeń, stanowiąca uzupełnienie domowego salonu, otwarta jednak na piękno otoczenia i naturę wokół.

Tarasy da się wykorzystać też do innych celów. W wielu domach pełnią funkcję miejsca przeznaczonego do składowania rozmaitych przedmiotów, na które zabrakło przestrzeni we wnętrzach. Tym bardziej trzeba zatem zadbać o dobór odpowiedniego wyposażenia, jakie oferuje choćby: Bazkar.pl.

Reklamy

Podstawowe wyposażenie na taras – jak zbudować kącik do rekreacji?

Z jakich mebli zdecydowanie nie można zrezygnować, planując wygodny taras? Podstawą jest oczywiście zestaw wypoczynkowy, ustawiony w centrum i stanowiący najważniejszy element całej aranżacji.

Co najczęściej wchodzi w jego skład? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Stosuje się albo pełnowymiarowe stoły, albo niewielkie stoliki kawowe. Czasami wybiera się modele z opcją regulacji wysokości, by dopasować formę stołu do konkretnej okazji. Oprócz tego przydają się meble do siedzenia, jak:

Reklamy
  • krzesła,
  • leżaki,
  • pufy,
  • ławki,
  • sofy i narożniki.

Dzięki nim tworzy się idealne warunki do przyjemnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, zgodnie z upodobaniami domowników i ich gości. Można zdecydować się na modele z drewna, metalu lub tworzyw sztucznych, utrzymane we wszystkich popularnych stylach. Warto wybrać produkty wysokiej jakości, z trwałych materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne i niszczycielskie działanie czynników pogodowych.

Meble do składowania – rozwiązania wielofunkcyjne i praktyczne wyposażenie tarasu

Jak już wspomnieliśmy, taras potrafi pełnić rolę dodatkowego schowka i magazynu. Do tego przydają się skrzynie ogrodowe i szafy, w których bez większego trudu da się ukryć dodatki tarasowe, akcesoria do grillowania, zabawki dziecięce bądź sprzęty ogrodnicze.

Powinny to być trwałe konstrukcje, najlepiej z metalu lub polipropylenu. Nie ulegną zniszczeniu, długo zachowają estetyczny wygląd oraz dobrze zabezpieczą cenną zawartość przed warunkami pogodowymi i dostępem niepowołanych osób.

Dlaczego warto zainwestować w dodatki?

Same meble ogrodowe to najczęściej za mało, by zbudować ciekawe miejsce do wypoczynku. Z aranżacją tarasu jest bowiem tak, jak z budowaniem klimatycznego salonu. Jego charakter zależy od dodatków. Dzięki nim nadaje się przestrzeni indywidualny wyraz.

Na tarasach układa się wielobarwne poduszki ozdobne, dywaniki czy zawiesza makaty. Nie sposób też zapomnieć o efektownych produktach oświetleniowych czy dekoracyjnych donicach. Wspólnie z bazowym wyposażeniem budują nastrój sprzyjający błogiemu relaksowi na świeżym powietrzu. Co więcej, modne dodatki potrafią szybko i skutecznie odmienić wygląd przydomowej przestrzeni, bez angażowania dużych środków finansowych na remont. Postawienie na dodatki to zatem rozwiązaniem modne i niezmiernie praktyczne.

Wygodny i piękny taras dla każdego

Przydomowy taras powinien być modny, wygodny i funkcjonalny zarazem. Warto stawiać na wyposażenie i dodatki najwyższej jakości, by stworzyć dla siebie i swoich gości idealny zakątek, do którego aż będzie się chciało wracać.


tekst i fot. mat. partnera