II Miejski Konkurs Recytatorski im. Małgorzaty Skowron

17 czerwca 2014 r. odbył się w HDK II Konkurs Recytatorski im. Małgorzaty Skowron.

Reklamy

 Wzięło w nim udział 29 sześciolatków z następujących placówek :

– Miejskie Przedszkole nr1 im. Małego Księcia

Reklamy

-Miejskie Przedszkole nr 2

-Miejskie Przedszkole nr 3

-Miejskie Przedszkole nr 5

-Zespół Szkół Miejskich nr 1

-Zespół Szkół Miejskich nr 2

-Zespół Szkół miejskich nr 3

Wszystkie dzieci były wspaniale przygotowane i znakomicie recytowały wiersze Małgorzaty Skowron. Ta wybitna poetka, autorka kilku tomików poezji i laureatka licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych była honorowym gościem konkursu. Młodzi recytatorzy pięknie prezentowali się w strojach ilustrujących utwory. Były więc biedronki, żabki, koty, grzybki a nawet wiosna i listonosz.

Jury w składzie: przewodnicząca Renata Staniec oraz Marta Szpinda i Ewa Puszek- Nowak zadecydowały jednogłośnie, że 1 nagrodę przyznają wszystkim wykonawcom. Każdy otrzymał dyplom, prezenty i pamiątkową dedykację z wierszem od Małgorzaty Skowron.

Fundatorem nagród był HDK ,Urząd Miasta w Hrubieszowie, Nadleśnictwo Strzelce i Pepco, słodycze ufundowali HDK i p. Jadwiga Demusiak, Ewa Puszek- Nowak. Wszystkie dzieci biorące udział w Konkursie skorzystały ze słodkiego poczęstunku. I dzieci , i opiekunowie oraz rodzice i dziadkowie byli szczerze zadowoleni. Finałem II Miejskiego Konkursu Recytatorskiego im. Małgorzaty Skowron było wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Pomysłodawczynią Konkursu jest Maria Marut, instruktor HDK ds. Klubu Literackiego Ziemi Hrubieszowskiej i teatru.


Galeria HDK »


Źródło: Hrubieszowski Dom Kultury

fot: LubieHrubie/ HDK