Ile trwa zdobycie uprawnień w zawodzie elektryka? Jak wyglądają egzaminy?

Utarło się powiedzenie, że na naukę nigdy nie jest za późno, ale czy takie zawody jak elektryk, które wymagają określonych uprawnień, są w zasięgu każdego bez względu na wiek? Gdzie zapisać się na kurs? Jak wyglądają państwowe egzaminy?

Reklamy

Zawód w rok- czy to możliwe?

Zawód elektryka kojarzymy z możliwością wyboru go na etapie szkoły średniej. Młody człowiek wybiera szkołę zawodową albo technikum, jeśli chce kształcić się w tym kierunku. Kolejny etap to studia, gdy chce mieć przed nazwiskiem mgr. Natomiast nie jest to jedyna droga do dobrze płatnego i perspektywicznego zawodu, jakim jest elektryk. Wejdź na stronę https://www.zawodelektryk.pl/, a przekonasz się, że możliwe jest zdobycie uprawnień w rok. W zasadzie nie jest to nawet cały rok. Nauka zaczyna się we wrześniu, a kończy w maju. Egzaminy odbywają się w czerwcu, czyli nowy zawód można mieć w kilka miesięcy.

Na kursie łatwiej odnajdą się osoby, które lubią matematykę i fizykę bądź też nie mają problemu z przyswajaniem wiedzy z tych przedmiotów. Natomiast kurs zaczyna się podstaw. Nie musisz posiadać wiedzy w tym obszarze. Wszystkiego dowiesz się podczas wykładów i ćwiczeń.

Reklamy

Uprawnienia

Kurs kończą egzaminy państwowe, które przeprowadzane są przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, we wskazanym przez nią miejscu. Na absolwenta czeka zarówno sprawdzian z wiedzy teoretycznej jak i praktycznej. Jeśli nie zdasz jednego z egzaminów, to podchodzisz do niego w kolejnym możliwym terminie. I zdajesz wyłącznie oblany egzamin, czyli jeśli była to teoria, to zdajesz teorię. Po pozytywnym wyniku otrzymasz uprawnienia do wykonywania zawodu elektryka.

Egzaminy państwowe organizowane są w ciągu dwóch sesji w roku. W miesiącach zimowych, styczeń i luty oraz letnich, w czerwcu i w lipcu.

Bez ograniczeń wiekowych

Jeśli obecnie wykonywany zawód nie daje satysfakcji bądź przynosi małe pieniądze, to pora by pomyśleć o przebranżowieniu. Szkoły policealne przyjmują wszystkich, którzy maja ukończone 18 lat. Nie ma górnej granicy wiekowej, dlatego w każdym wieku zdobędziesz atrakcyjny zawód. A zajęcia najczęściej odbywają się w systemie wieczorowym i zaocznym. Decydując się na naukę zdalną, zyskujesz czas i oszczędzasz pieniądze. Jedynie zajęcia praktyczne odbywają się we wskazanych placówkach szkoły.

Elektrycy mają wiele możliwości rozwoju kariery, od pracy na własny rachunek, przez współpracę z developerami, po odnawialne źródła energii. Dobrych fachowców od prądu nigdy za wiele! Dlatego zapisz się do szkoły już dziś, bo o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

(tekst i fot. mat. partnera)