Inwestycja w rozwój floty pojazdów bez dużych kosztów? To możliwe!

Budowa firmowej floty pojazdów kojarzy się z dużymi kosztami. Dla działalności przedsiębiorstwa to często największy wydatek zaraz po opłaceniu nieruchomości i pracowników. Są jednak sposoby, dzięki którym można go znacznie zmniejszyć – a przynajmniej rozłożyć w czasie. Czy wynajem lub leasing długoterminowy to dobre rozwiązanie?

Leasing długoterminowy — jeśli chcesz by samochód został z Tobą na dłużej

Formuła leasingu jest znana większości przedsiębiorców, ale warto przypomnieć, że polega ona na rozłożeniu zakupu pojazdu na raty. Trzeba przy tym pamiętać, że w przypadku popularniejszego leasingu operacyjnego pozostaje on własnością firmy leasingującej aż do momentu jego wykupu. Ten zazwyczaj ma miejsce po zapłaceniu ostatniej raty, a jego koszt może wynosić już od symbolicznego 1%. Ta forma finansowania sprawdzi się dla firm, które nie chcą zamrażać dużych kwot przy zakupie samochodów za gotówkę. Zamiast tego rozłożone są one na comiesięczne raty. Te można zaliczyć w koszty uzyskaniu przychody i w ten sposób płacić mniejszy podatek dochodowy.

Wynajem długoterminowy – tani sposób na używanie najnowszych roczników samochodów

Wynajem długoterminowy na pierwszy rzut oka przypomina leasing. Różnica polega na tym, że w tej formule finansowania pojazdu, spłacana jest tylko utrata jego wartości z wiekiem, a nie jej całość. Ostateczna rata jest zatem o wiele niższa. Również ją można bez problemu wpisać w koszty prowadzenia działalności. Wszystko to bez wkładu własnego, dlatego może Cię zaskoczyć, jak mało możesz wydać, by cieszyć się nowym autem. Na koniec samochód, tak jak w leasingu, można wykupić, ale tym razem płaci się za niego cenę zbliżoną do rynkowej. Większość wynajmujących, zamiast tego woli oddać go wypożyczalni, a następnie zawrzeć kolejną umowę na nowy pojazd.

Wynajem długoterminowy to więc dobra opcja zwłaszcza dla tych, którym zależy na używaniu najnowszych samochodów, a przede wszystkim, na wygodzie. Dzięki niemu unika się wszystkich niedogodności związanych ze sprzedaniem starego i zakupem nowego auta. To jednak nie jedyne co sprawia, że wynajem długoterminowy jest tak wygodny. Zależenie od zawartej umowy, wszelkie naprawy i inne koszty związane z użytkowaniem pojazdu, mogą nawet w całości leżeć po stronie wypożyczalni. Takie umowy proponuje również mLeasing. Leasing lepiej się sprawdzi z kolei dla tych, którzy chcą użytkować pojazd przez więcej niż kilka lat.

­

(tekst i fot. mat. partnera)