22 czerwca 2024

iPhone? To za mało – poznaj Apple w komputerowym wydaniu

Marki Apple fanom elektroniki i gadżetów przedstawiać nie trzeba. Telefony, słuchawki, tablety – wszyscy kojarzymy sprzęt z nadgryzionym jabłuszkiem, który w świecie techniki jest synonimem funkcjonalności i designu. Pora przybliżyć komputerowe możliwości firmy. Notebook czy komputer stacjonarny w wersji mini – co wybrać? Na jaki serwis Apple zdecydować się w razie awarii? Oto ściąga dla maniaków komputerowych!

Reklamy

Apple Mac Mini – najnowocześniejszy sprzęt o niewielkich rozmiarach

Rozmiar? Nie ma znaczenia! Komputer Apple Mac Mini tylko gabarytami różni się od konkurencyjnych modeli. Jego zawartość sprawia, że to on wygrywa każde starcie parametrów. Niewielki rozmiar pozwala zaoszczędzić miejsce na biurku – poza tym nie może być mowy o oszczędności na jakości i funkcjonalności. Ten komputer Apple jest niesamowicie wydajny i w pracy, i w domu, dzięki zastosowaniu czipa Apple M1. Jego procesor składa się z trzech części, pozwalając na stabilną i energooszczędną eksploatację systemu. Na szybkość i wielopłaszczyznowość działania wpływa również pamięć RAM – w konfiguracji 8 lub 16 GB Model występuje w kilku wariantach – wszystko zależy od potrzeb użytkownika i jego wymagań dotyczących pamięci. Ta jest imponująca. Producenci oferują pojemność od 512 GB do 2 TB, czy też jednostki z dyskiem o pojemności SSD 512 GB. W połączeniu z chmurą, czyli system iCloud, przechowywanie danych jest całkowicie bezpieczne i niemal nieograniczone.

MacBook Air, czyli więcej niż notebook

MacBook Air w akcji widzieliśmy chyba wszyscy – logo producenta na obudowie ekranu przykuwa spojrzenie niejednego posiadacza urządzeń przenośnych.

Reklamy

Wydajna bateria (pozwalająca na pracę lub urządzanie seansów filmowych przez kilkanaście godzin), szybki procesor czy pojemna pamięć to tylko kilka z jego zalet. Codzienne korzystanie z komputera stanie się przyjemnością i nie będzie wymagać żadnych ustępstw ze strony użytkownika – kilka programów naraz czy kart w przeglądarce może być z powodzeniem otwarte. MacBook jest też wygodny w obsłudze. Pełnowymiarowa klawiatura przypomina tę typową dla komputerów stacjonarnych, a gładzik nie zawodzi w najbardziej stresujących sytuacjach. Co ciekawe, wyświetlacz Retina – LCD –wykorzystuje technologię IPS. Szeroki kąt widzenia bez utraty jakości wreszcie jest możliwy. Warto zaznaczyć, że dostępność w kilku kolorach sprawia, że laptop marki Apple to nie tylko funkcjonalny sprzęt, bez którego nie wyobrażamy sobie pracy, ale też modny dodatek, którego design odznacza się na tle konkurencji.

MacBook Pro, czyli jeszcze większa wydajność

MacBook Air to za mało? Producent jest przygotowany na wyzwania rzucane przez użytkowników i ich ciągle zmieniające się potrzeby. Stąd dostępność modelu MacBook Pro – jeszcze bardziej wydajnego, z jeszcze bardziej większą mocą. Pozwala na wydajną – kilkunastogodzinną, dzięki wytrzymałej baterii, płynną i równoczesną pracę w wielu rozbudowanych programach. 13- lub 16-calowy ekran sprawdza się zarówno w rozrywce, jak i pracy. Ten model z powodzeniem wykorzystują montażyści, fotografowie czy operatorzy kamer – nie tylko ze względu na tempo pracy, ale przede wszystkim ekran i wyświetlacz. Ten proponowany przez Apple, Retina z technologią TrueTone, ukazuje obrazy jeszcze bardziej realistycznie.

Reklamy

Komputerowy serwis Apple poszukiwany?

Uważaj, gdzie wejdziesz! Serwis Apple w Warszawie czeka na klientów w każdej dzielnicy, jednak nie każdy jest godny zaufania. O czym pamiętać, oddając komputer z systemem iOS do naprawy? Kopia zapasowa. Jeśli tylko usterka na to pozwala, zapisz dane, by podczas naprawy nie stracić dokumentów, zdjęć czy innych ulubionych plików. Należy też wyłączyć lokalizator urządzenia – inaczej technik nie będzie mógł zdiagnozować problemu. Warto też naładować sprzęt – by bateria przynajmniej w połowie była pełna. Pozbądź się też wszelkich naklejek, folii i ozdób, które nie były dołączone do komputera w momencie jego zakupu. Każdy dodatek może bowiem utrudniać rozpoznanie problemu i jego naprawę.

­

(tekst i fot. mat. partnera)