20 lipca 2024

IX PPDiMZP

Zgodnie z oczekiwaniami siostry Małgosia i Basia Bieleckie zdecydowanie i bezdyskusyjnie wygrały powiatowy przegląd piosenki, który odbył się w ostatni czwartek w HDK.

Reklamy

br />Młodsza – Małgosia jest prawdziwym hrubieszowskim diamentem… Mam jedynie nadzieję, że zdaje sobie sprawę z tego, że od diamentu do brylantu jest jeszcze długi czas szlifowania. A wtedy wokalnymi technicznymi karkołomnościami bez obawy i ryzyka zaszaleć będzie można.

Basia Bielecka doskonale wie, jakimi walorami dysponuje i umie to w pełni wykorzystać. W jej występie brakowało mi jedynie szczerego zaangażowania, bez którego na większych przeglądach, gdzie konkurencja jest o wiele lepsza, ani rusz. Polecam do przejrzenia choćby nagranie z pamiętnego wykonania przez Edytę Geppert w Opolu piosenki „Jaka róża, taki cierń”, to będzie wiadomo, że w tej sztuce o przebiegające widzom po plecach „ciary” również chodzi.

Reklamy

Obu wokalistkom życzę powodzenia w przyszłości, bo mają prawdziwy talent, ale show biznes to usłana cierniami kamienista droga, którą żeby kroczyć – potrzeba wielkiej pokory, samozaparcia, cierpliwości i uporu w dążeniu do celu.

Zespół Wokalny Gimnazjum nr 1 – dobrze pod względem wokalnym, ale zdecydowanie trzeba popracować nad choreografią.

Reklamy

Wreszcie Qbk – charyzmatyczny chłopak(ćwiczący również grę na perkusji), który sprawdza się zarówno w repertuarze poetyckim, jak i ostrej „siarze”. Moja rada – zacząć tworzyć i wykonywać własne piosenki, a będzie dobrze.

IX Powiatowy Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Piosenki.
Hrubieszowski Dom Kultury 10 maja 2007 r.

Jury w składzie Monika Kalińska, Krzysztof Gumiela, Tomasz Brudnowski przyznało nastepujące nagrody:

Wokaliści
w kategorii wiekowej 11 – 13 lat

1.Małgorzata Bielecka
2.Martyna Temporowicz

w kategorii wiekowej 14 – 16 lat

1.Barbara Bielecka

wyróżnienie –

Anna Lepusińska
Marlena Majkut

Zespoły wokalne

1.Zespół Wokalny Gimnazjum nr 1 w Hrubieszowie
2.Zespół Wokalny TREMA Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie

wyróżnienie –
Zespół Wokalny MY – SP nr 3 w Hrubieszowie

W uwagach, które zawiera protokół Jury zwróciło uwagę na odpowiedni dobór repertuaru do wieku i możliwości wykonawczych uczestników i zaleciło pracę nad dykcją i prawidłową emisją głosu.

zobacz zdjęcia >>