Jak można korzystnie wymienić funty online?

Gdzie szukać korzystnych ofert kupna lub sprzedaży waluty? A właściwie – nie „jak szukać”, tylko „jak znaleźć” najlepsze oferty. Dobrym rozwiązaniem jest internet – w tym także społecznościowa platforma wymiany walut.

Reklamy

 

Tym razem nie skupiamy się na szukaniu taniej waluty, a na korzystnej cenie jej sprzedaży. Ceny funta spędzają sen z powiek wielu osobom, konieczność przeprowadzania kolejnych poszukiwań dobrych ofert sprzedaży także staje się coraz bardziej irytująca. Ciężko skupić się na czyś innym – zwłaszcza gdy zarabiamy w tej walucie. To błędne koło i comiesięczny stres – jak zatem nie dokładać sobie zmartwień?


Must have: konto walutowe

Reklamy

Osobom zarabiającym w funtach raczej nie trzeba przypominać, że naprawdę koniecznym narzędziem jest konto walutowe, które zabezpiecza nieco interes swoich posiadacza. Niektórzy jednak z rozmysłem pobierają wynagrodzenie w gotówce, by oszczędzić na prowadzeniu konta bankowego. To może być błąd, łatwiej bowiem czasem zoptymalizować koszty związane z wymiana waluty – niezależnie czy to kupno czy sprzedaż Wymiany waluty na koncie możemy dokonać w sprzyjającym nam momencie. Dzięki umiejętnemu sterowaniu zasobami na obu kontach można naprawdę zaoszczędzić – dokonywanie odpowiednich transakcji wymiany w odpowiednim momencie pomoże w pełni wykorzystać wszystkie opcje.

Walutomat pomaga w śledzeniu sytuacji i dobrym planowaniu działań finansowych. Dzięki ciągle uaktualnianym na stronie danym można bez problemu przeliczać swoje oszczędności, można także spokojnie obserwować oferty w oczekiwaniu na dobry moment. Jeśli jednak sytuacja wymaga natychmiastowego zakupu waluty, także może się okazać, że transakcja wykonana za pośrednictwem Walutomatu będzie najkorzystniejsza spośród wszystkich możliwości. Ale gdy nie trzeba decydować się od razu – można umieścić ofertę i czekać na odpowiedź tylko przez określony czas. To wygodne i praktyczne rozwiązanie.


Kupujesz, gdy akceptujesz

Każdy użytkownik może zgłosić potrzebę sprzedaży lub zakupu określonej kwoty we funtach, a platforma dopasuje oferty do potrzeb. Można także na bieżąco obserwować, jakie aktualne oferty są najkorzystniejsze – https://www.walutomat.pl/kursy-walut/gbp-pln/.

Ceny walut oferowanych w ramach platformy często mają przyjaźniejsze ceny niż te oferowane w bankach lub kantorach online i stacjonarnych. Dzięki stałej możliwości obserwacji tego, co dzieje się na platformie, użytkownicy mają gwarancję, że jeśli poświęcą temu zadaniu dość uwagi, kupienie lub sprzedaż waluty za kwotę odpowiadającą naszym oczekiwaniom stanie się prostsze niż do tej pory. Zwłaszcza, że nawet przy określonych wymaganiach na naszą wymianę może złożyć się kilka transakcji. Można całość złożyć z najkorzystniejszych ofert kilku osób. Wszystkie oszczędności można na bieżąco obliczać dzięki praktycznemu kalkulatorowi wbudowanemu w system na stronie internetowej. Nie muszą obawiać się też ci, którzy zazwyczaj wykazują dużą ostrożność dotyczącą transakcji zawieranych przez internet. Walutomat zabezpieczany jest dokładnie tak, jak największe banki internetowe. Mowa tu zatem tylko o możliwościach, a nigdy o ryzyku

 

 

fot. mat. sponsora