26 kwietnia 2024

Jak sobie poradzić z problemami finansowymi?

Spirala zadłużenia brzmi strasznie, ale dla wielu kredytobiorców jest to jedynie swoisty straszak, który ma uchronić ich przed nieprzemyślanym, nadmiernym zadłużeniem. Kolejne kredyty, zaciągane z myślą o spłaceniu poprzednich zobowiązań, a tak działa mechanizm spirali zadłużenia, mogą doprowadzić do problemów finansowych. Jednak nie ma takiego problemu, z którego nie da się wyjść.

Artykuł sponsorowany

 

Z czego wynikają problemy finansowe Polaków

Za największy problem klientów instytucji finansowych uznaje się nadmierną skłonność do wydawania. Dostęp do kredytów bankowych, także do kredytów hipotecznych denominowanych do kursu walut, oraz skłonność banków do wydawania swoim klientom kart kredytowych doprowadziły do tego, że część klientów banków jest nadmiernie zadłużona i nie radzi sobie z bieżącą spłatą zobowiązań. Bardzo często problemy finansowe prowadzą do zgłoszenia klienta jako nierzetelnego kredytobiorcy do rejestrów prowadzonych przez BIK. Taki wpis skutkuje tym, że przez kilka lat klient nie może korzystać z kolejnych pożyczek czy kredytów, nawet gdyby chciał skonsolidować posiadane kredyty i zaczął je spłacać jednym kredytem. U części kredytobiorców problemy finansowe pojawiają się z powodu utraty pracy czy obniżenia dochodów. W tym przypadku mogą się pojawić przejściowe problemy z płatnościami np. za czynsz czy z terminowym regulowaniem opłat za rachunki. Jeśli takie opóźnienie będzie się przedłużać, może doprowadzić do odcięcia gazu czy prądu, a w skrajnych przypadkach – nawet do eksmisji jeśli zadłużenie w opłacaniu czynszu przekracza ustalone przez zarządców nieruchomości limity kwotowe. Skoro bank nie chce udzielić zadłużonemu klientowi kredytu, pozostają szybkie pożyczki, w których specjalizują się firmy pożyczkowe.

 

Dla kogo przeznaczone są pożyczki online

Szybkie pożyczki udzielane przez Internet powstały z myślą o osobach, które pilnie potrzebują gotówki, ale jednocześnie nie chcą się dzielić swoimi problemami z pracownikami banku. Pożyczki z Aasa, udzielane przez firmę pożyczkową Aasa Polska, skierowane są do osób pilnie potrzebujących pożyczki na dowolny cel. Firma udziela pożyczek konsumenckich, które mogą być spłacane nawet przez kilkanaście miesięcy, korzystna jest również kwota pożyczki, o jaką może wnioskować pożyczkobiorca. W odróżnieniu od procedur kredytowych obowiązujących w bankach, w firmach pożyczkowych udzielanie pożyczki oparte jest o wniosek wypełniony przez klienta. Oczywiście ważna jest również weryfikacja klienta, aby osoby nieuprawnione w imieniu klienta nie wnioskowały o pożyczkę. Taka weryfikacja może się odbyć telefonicznie. Skoro jednak pożyczkii online są produktami finansowymi, skierowanymi do osób biegle posługujących się nowoczesnymi technologiami, oczywiste jest, że klienci będą premiowani za posiadanie konta w mediach społecznościowych. Profil na Facebooku w Aasa Polska uprawnia do skorzystania ze zniżki, odliczanej od całkowitych kosztów związanych z udzieleniem pożyczki. Pożyczki z Aasa mogą być przeznaczone na spłatę poprzednich kredytów, a dzięki rozłożeniu płatności na wygodne raty miesięczne pożyczkobiorca ma szansę na odbudowanie swojej reputacji jako wiarygodnego klienta instytucji finansowych.

 

Jak uchronić się przed spiralą zadłużenia

Pożyczkobiorcy sięgający po pożyczki z Aasa są również chronieni przez firmę pożyczkową przed nadmiernym zadłużaniem, które w konsekwencji może doprowadzić do utraty płynności finansowej z upadłością konsumencką włącznie. Klienci, którzy zaciągnęli pożyczkę w Aasa Polska i jeszcze jej w całości nie spłacili, mogą wnioskować o kolejną pożyczkę pod pewnymi warunkami. Firma pożyczkowa udzieli im kolejnej pożyczki jedynie wtedy, gdy wcześniejsza pożyczka została spłacona co najmniej w 50%. Taki mechanizm zabezpiecza klientów przed nieprzemyślanym zadłużaniem.

 

fot. materiał sponsora