19 czerwca 2024

Jak wybrać najlepszą ofertę karty kredytowej?

Karta kredytowa działa właściwie jak odnawialna pożyczka. Podobnie jak inne zadłużenie trzeba ją regularnie spłacać, natomiast umożliwia ona zakupy nawet w sytuacji, gdy środki w domowym budżecie zostały wyczerpane. Wielokrotnie taka dodatkowa poduszka finansowa okazuje się bardzo przydatna. 

Reklamy

Jak działają karty kredytowe?

Jak wybrać najlepszą kartę kredytową?

Reklamy

Jak działają karty kredytowe?

Celem karty kredytowej jest dodatkowe zasilenie budżetu. Środki na karcie można przeznaczyć na opłacenie różnego rodzaju transakcji. Można nią płacić za zakup produktów, jak i konkretne usługi. Co ważne, ten rodzaj „odnawialnej pożyczki”  nie wymaga żadnego określenia przez klienta, na co zamierza on przeznaczać dostępne na karcie środki. Kartę trzeba jednak regularne spłacać. Dlatego też dostępna jest ona przede wszystkim dla osób, które uzyskują regularne wpływy, m.in. z tytułu umowy o pracę. Środki na karcie są odnawialne po upływie okresu rozliczeniowego, można także ustalić określoną wysokość środków na karcie. W ten sposób można kontrolować dodatkowe wydatki i nie przekraczać kwot, co mogłoby doprowadzić do utraty płynności lub wzrostu zadłużenia. W umowie o kartę kredytową ustala się także minimalną kwotę spłaty, po opłaceniu której można swobodnie dalej korzystać z tego rozwiązania. W przypadku braku regularnych spłat bank najpierw zalicza naliczać odsetki, a potem blokuje kartę. 

Jak wybrać najlepszą kartę kredytową?

Ranking kart kredytowych dostępny na https://money24.pl/ranking-kart-kredytowych/ to bezcenna wskazówka dotycząca obecnie panujących na rynku warunków umowy na posiadanie karty kredytowej. Obecnie rozwiązanie to oferują już nie tylko banki, ale i instytucje pozabankowe. Pojawiła się także opcja wirutalnej karty kredytowej. Niezależnie jednak od wybranego przez ciebie rozwiązania, porównując oferty kart kredytowych, powinieneś zwrócić uwagę na:

Reklamy
  • limit kredytowy – pamiętaj jednak, że limit maksymalny podatny przy ogólnej ofercie nie jest dostępny dla każdego, ustalenie dostępnej kwoty zależy od twojej sytuacji finansowej, 
  • okres bezodsetkowy, kiedy nie ponosisz dodatkowych kosztów, 
  • aktualne oprocentowanie,
  • wysokość ewentualnych odsetek za brak spłaty w terminie, 
  • opłatę za wydanie karty, 
  • warunki pozwalające uniknąć przynajmniej części opłat za kartę. 

Warto także przyjrzeć się, jak dokładnie wygląda spłata karty kredytowej, od kiedy ustala się cykl rozliczeniowy. Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość zwiększenia limitu na karcie – tutaj również można poprosić o przedstawienie szczegółowych warunków. W końcu, z punktu widzenia wygody i coraz popularniejszych płatności bezdotykowych, warto upewnić się, czy istnieje możliwość korzystania z karty w formie płatności telefonem.

(tekst i fot. mat. partnera)