Jak wygląda działalność zakładu pogrzebowego?

Każdy wie, czym zajmuje się zakład pogrzebowy. Jednak nie każdy dokładnie zdaje sobie sprawę, jakie usługi mogą zostać przez niego wykonane oraz jak znaleźć odpowiedni zakład pogrzebowy. W związku z tym dobrze jest bliżej poznać funkcjonowanie tego typu firm oraz dowiedzieć się, jak mogą pomóc rodzinie zmarłego w najtrudniejszych chwilach.

 

Po co powstają zakłady pogrzebowe?
Zakłady pogrzebowe zajmują się przede wszystkim odciążaniem rodzin zmarłych w związku z organizacją pogrzebu. Obejmuje to zazwyczaj szereg usług, ale do podstawowych z nich należą transport ciała z domu, szpitala, kostnicy itp. Ponadto oczywiście świadczą usługi kremacji i pochówku. W zakładzie pogrzebowym można zakupić także trumny, urny, strój dla zmarłego, kwiaty i wieńce.

Dodatkowe usługi oferowane przez zakład pogrzebowy.
Niektóre zakłady pogrzebowe oferują także dodatkowe usługi, jak reprezentacja rodziny zmarłego w urzędach, agencjach ubezpieczeniowych, a także instytucjach jak ZUS i KRUS. Takie działanie ma na celu maksymalne odciążenie rodziny zmarłego.

Gdzie szukać zakładów pogrzebowych?
Najłatwiej znaleźć zakład pogrzebowy, wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę wraz z lokalizacją, np. zakład pogrzebowy Zabrze – http://www.quovadis-pogrzeby.pl/kontakt/zabrze/  Dzięki temu szybko i łatwo można znaleźć firmy świadczące usługi w danej okolicy. Na stronach internetowych zazwyczaj podany jest kontakt oraz niezbędne informacje o firmie.

Jakie ceny obowiązują w zakładach pogrzebowych?
Wiele osób organizujących pogrzeb może zastanawiać się, czy koszty ich nie przytłoczą. Ciężko jednak jednoznacznie określić koszta pogrzebu. Wszystko zależy od wybranego zakresu usług i produktów, cennika obowiązującego w danej firmie oraz innych aspektów związanych z organizacją pogrzebu.

Czy można zaufać zakładowi pogrzebowemu?
Niektóre osoby obawiają się, że personel domu pogrzebowego nieodpowiednio zaopiekuje się ciałem zmarłego. Jednak nie ma się czego obawiać. Firmy świadczące takie usługi szanują swoich klientów oraz ciała ich zmarłych bliskich, zapewniając profesjonalne usługi.

 

 

(tekst i fot. mat. sponsora)