29 maja 2024

Jak zabezpieczyć swój sklep przed kradzieżą?

Prowadzenie swojego sklepu to duża ilość obowiązków do zrealizowania, jeśli biznes ma się stale rozwijać. Przede wszystkim trzeba zabezpieczyć taki sklep przed ewentualną kradzieżą. Nieuczciwych osób na świecie nie brakuje, dlatego też złodzieje tylko czyhają na okazję, aby móc obrabować niewłaściwie zabezpieczony sklep. Właściciele skorzystać mogą z kilku podstawowych rozwiązań, które gwarantują im spokój. Jednym z ciekawszych przykładów będzie monitoring. W takim przypadku warto jednak postawić zarówno na monitoring zewnętrzny, jak i wewnętrzny. Kamery powinny nagrywać to, co dzieje się w sklepie, ale też przed nim i w jego obrębie. Zwiększy to ewentualne namierzenie sprawców kradzieży, ale przede wszystkim odstraszy potencjalnych złodziei, gdyż jeśli ujrzą oni kamery na pewno odpuszczą sobie swój plan. Lepiej wydać nieco więcej pieniędzy na kamery nagrywające obraz w dobrej jakości, aby widać było na nim twarze ludzi.

 

Systemy alarmowe

Drugą z opcji, którą trzeba wziąć pod uwagę przy prowadzeniu własnego sklepu są systemy alarmowe – https://www.ctr.pl/produkty/wszystkie-systemy-alarmowe/index.html. Bez profesjonalnych systemów alarmowych nie da się prowadzić takiej działalności. System musi być niezawodny, więc przy jego instalacji należy go sprawdzić, aby nie zawiódł przy próbie kradzieży. Najlepiej jeśli będzie informował o próbie włamania zarówno właściciela, jak i firmę ochraniającą sklep, na którą również warto się zdecydować. Co prawda nie musi być ochroniarza na miejscu, za to można wybrać grupę interwencyjną, która pojawi się na miejscu, gdy odbierze sygnał alarmowy.

W taki sposób można się zabezpieczyć przed ewentualnymi stratami, na które przecież nie można sobie pozwolić, gdy chce się myśleć poważnie o zyskach. Istnieje też opcja zatrudnienia pracownika ochrony, który będzie na posterunku przez cały dzień i będzie miał oko na wszystkie osoby, które wchodzą do sklepu, tak aby podczas swojej wizyty niczego nie ukradły. Każde z tych rozwiązań jest dobre, ponieważ zwiększa poziom bezpieczeństwa w sklepie, niezależnie czy jest to obiekt spożywczy, czy może przemysłowy.

 

Bramki wejściowe sygnalizujące kradzież

Rozsądnym wyborem okażą się też bramki wejściowe, które sygnalizują próbę kradzieży. Pojawiają się one w naprawdę wielu sklepach, ponieważ działają bez zarzutów. Piszczą one, gdy przez bramkę chce się wynieść towar, za który się nie zapłaciło. Z reguły ma on na sobie specjalne zabezpieczenie, którego nie da się tak łatwo zdjąć w obrębie sklepu, dlatego taka bramka będzie dobrym wyjściem z sytuacji, gdy będzie chciało zadbać się o to, aby nie dochodziło w sklepie do kradzieży. Najlepszym rozwiązaniem dla właścicieli sklepów będzie jednak:

  • połączenie wszystkich kombinacji w jedną całość,
  • skorzystanie z przynajmniej dwóch form zabezpieczenia naraz.

Osoby posiadające spore środki finansowe decydują się na komplet rozwiązań, a więc stosują monitoring (https://www.ctr.pl/zestawy-kamer/sklep.html), systemy alarmowe, współpracują z agencją ochrony i inwestują w bramki wejściowe. Jeśli jednak skorzysta się chociażby z dwóch opisanych wyżej wariantów naraz do kradzieży w sklepie nie powinno dochodzić. Najrozsądniejszą opcją będzie monitoring wraz z systemem alarmowym.

 

 

tekst i fot. mat. sponsora