28 kwietnia 2024

Jak znakować kurtki z nadrukiem, by logo przetrwało jak najdłużej?

Kurtki z nadrukiem to ubrania, które można wykorzystać na kilka sposobów. Oprócz tego, że często kupujemy je do indywidualnego użytkowania, są dobrym rozwiązaniem dla firm. Mogą bowiem służyć jako ubrania robocze i firmowe dla pracowników, a także cenione gadżety reklamowe. Przyczynią się tym samym do poprawienia wizerunku i rozpoznawalności firmy – ale tylko wtedy, kiedy logo będzie dobrze widoczne i długo wytrzyma bez szwanku.

Jakie są najbardziej wytrzymałe metody znakowania kurtek?

Dlatego kluczową decyzją staje się wybór metody, jaką będą znakowane kurtki z nadrukiem. Możliwości jest sporo, ale niektóre z nich wysuwają się na pierwszy plan i są zdecydowanie trwalsze niż konkurencyjne techniki.

Kurtki z nadrukiem termotransferowym

Najpopularniejszą techniką znakowania stosowaną na kurtkach jest termotransfer. Polega na znakowaniu ubrań przy pomocy specjalnych folii – potrzeba do tego wysokiej temperatury i ciśnienia. Jeśli tylko w odpowiedni sposób dba się o kurtkę, jest to jedna z bardziej wytrzymałych metod. Jej popularność jest także pochodną tego, że w żaden sposób nie narusza powłoki kurtki.

W miejscu znakowania kurtka nie będzie przemakać, nie osłabi się także jej izolacja. Nie uszkadza więc ubrania. Kurtki z nadrukiem termotransferowym wytrzymają częste pranie i suszenie, byle nie wkładać ich do wody z temperaturą powyżej 40 stopni Celsjusza.

Kurtki z folią flex i flock

Znakowanie kurtek folią flex lub flock to właściwie odmiana termotransferu. Ze względu na efekty, jakie zapewniają oba te materiały, warto jednak wyróżnić je na tle innych. Pozwalają bowiem na uzyskanie wyjątkowych efektów.

Szczególnie wytrzymała będzie folia flex. Dzięki swoim właściwościom będzie bowiem rozciągać się wraz z materiałem – a w czasie intensywnego użytkowania kurtki to nieuniknione. W dodatku oferuje możliwość znakowania kurtki odblaskowym kolorem, co dodatkowo podnosi jej walory wizualne. Z kolei folia flock wyróżnia się meszkowatą strukturą odporną na uszkodzenia mechaniczne.

Kurtki z haftem komputerowym

Kiedy logo zajmuje mniejszą powierzchnię, alternatywą dla nadruków może być haft komputerowy. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że haftowanie uszkadza powłokę kurtki – dziurawią ją igły maszyny hafciarskiej.

Niewielkie haftowane wzory nie osłabią jednak szczególnie kurtki. A tak wykonane logo ma wiele atutów. Oprócz elegancji i prestiżu, którego dodaje ubraniu, będzie właściwie nie do zdarcia. Haft komputerowy jest odporny na ścieranie, nie blaknie, można go prać w wysokich temperaturach, a nawet prasować. Trzeba tylko pamiętać, że maszyny nie poradzą sobie z haftowaniem elementów o wysokości mniejszej niż pięć milimetrów.

Podsumowanie: najtrwalsze sposoby znakowania kurtek z nadrukiem

Najbardziej wytrzymałe metody zdobienia kurtek to termotransfer, folie flock i flex, a także haft komputerowy. Dwie pierwsze techniki dobrze nadają się nawet do dużych nadruków. Haft komputerowy jest właściwie nie do zdarcia, ale narusza tkaninę, lepiej więc wybierać go przy mniejszych wzorach. Wszystkie te techniki gwarantują jednak, że logo na kurtce będzie widoczne przez wiele lat.


tekst i fot. mat. partnera