22 lipca 2024

Jak znaleźć dobry zespół na wesele?

Dobra muzyka na weselu to podstawa. A dobra muzyka zawsze zależy od jakości zespołu.

Reklamy


Dobry zespół, czyli jaki?

Oczywiście, najistotniejsze jest to, żeby zespół dobrze grał. Fałszujący przez całą noc wokalista to jeden z najgorszych koszmarów Młodej Pary. Dlatego warto sprawdzić wcześniej jak na żywo brzmi zespół, którym jesteśmy zainteresowani. Ale dobry zespół to też taki, który potrafi porwać do tańca gości. Muzyka musi być dopasowana do wielu gustów – niektórzy lubią tylko skoczne, wesołe piosenki, inni – balladowe „przytulanki”. Ważne jest, żeby zespół miał bogaty repertuar i wyczuwał zmieniający się na sali nastrój, tak aby goście na stałe nie rozsiedli się przy stołach. Istotne jest także to, co zespół ma do zaoferowania w przerwach – kiedy goście jedzą nie powinno być całkowitej ciszy. Wtedy dobrze jest puścić chociaż nagrania z płyty.

Reklamy

Wszystko czego oczekujemy od zespołu, warto ustalić przed uroczystością. Z zespołem warto porozmawiać o repertuarze, a także o tym jak będzie wyglądało wesele – kiedy planujemy oczepiny, tort, podziękowania dla rodziców i tak dalej.


Gdzie szukać zespołu

Reklamy

Pierwszy tropem mogą być Targi Ślubne. Tam zawsze prezentują się różnego rodzaju zespoły, można ich posłuchać, spytać o ofertę. Warto też rozpytać wśród biorących śluby znajomych i przyjaciół o to, gdzie znaleźli swój zespół i ewentualnie poprosić ich o namiary na muzyków. Jeśli mamy wśród przyjaciół muzyków – nie wahajmy się poprosić ich o pomoc w poszukiwaniu zespołu. Wiele ofert można też znaleźć w Internecie. Zespoły mają swoje strony internetowe, fanpejdże na Facebooku i innych portalach społecznościowych. Warto także skorzystać z platformy ślubnej Wedding.pl. Znajdziemy tam nie tylko mnóstwo ślubnych porad, ale również bazę usługodawców, w tym również zespoły weselne. Wyszukiwać można po lokalizacji, wystarczy wpisać miasto, na przykład Lublin i pod linkiem https://wedding.pl/zespoly-weselne/lublin znaleźć wielu muzyków, którzy zadbają o oprawę muzyczną wesela.

Bez dobrej muzyki nie ma zabawy. Dlatego warto naprawdę zastanowić się nad wyborem zespołu, tak, aby przez całe wesele goście schodzili z parkietu tylko z po to, żeby skosztować pyszności, którymi ich uraczymy.

 

mat. sponsora