3 marca 2024

Jaką perukę wybrać?

Włosy są niezwykle istotnym elementem wyglądu. Dodają pewności siebie, dodają kobietom niezwykłego uroku, a mężczyznom wyrazistości. Możliwość zaprezentowania pięknej fryzury to dla wielu osób powód do prawdziwej dumy. Czasami zdarza się jednak, że z różnych przyczyn nie można cieszyć się bujnymi włosami. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest peruka.

Reklamy

  1. Peruki syntetyczne czy z naturalnych włosów – co wybrać?
  2. Jak dbać o naturalne włosy w peruce?
  3. Peruki damskie z włosów naturalnych – jak dobrać odpowiednią perukę?

Jakie nowoczesne peruki damskie najlepiej jest wybrać dla siebie? Na co zwrócić uwagę oraz jak dopasować je do swojego typu urody? Sprawdźmy.

Peruki syntetyczne czy z naturalnych włosów – co wybrać?

Dobre peruki damskie dostępne są w dwóch podstawowych rodzajach – wykonane z włosów naturalnych oraz syntetycznych. Bardzo często przez klientów i klientki wybierane są właśnie peruki syntetyczne, ponieważ są one dostępne w niższej cenie. To jednak nie jedyna ich zaleta. Modele z włosów syntetycznych nie wymagają także szczególnej pielęgnacji. Tak naprawdę wystarczy myć je raz na dwa tygodnie, aby móc cieszyć się piękną peruką. Z drugiej jednak strony, peruki naturalne, chociaż znacznie droższe, są jednocześnie bardziej trwałe niż peruki z włosów syntetycznych. Mogą one być używane nawet przez kilka lat, jeżeli właściciel bądź właścicielka odpowiednio o nie dba. Co więcej, gwarantują znacznie bardziej naturalny wygląd, chociaż oczywiście, najdroższe peruki syntetyczne często wyglądają niezwykle realistycznie.

Reklamy

Jak dbać o naturalne włosy w peruce?

Peruki z naturalnych włosów, aby mogły przez długi czas prezentować się realistycznie muszą być traktowane ze szczególną troską. Przede wszystkim, konieczne jest regularne mycie. Powinno ono być dopasowane do częstotliwości używania. Bardzo ważne jest, aby stosować dobrze dobrane kosmetyki. Należy bezwzględnie stosować się do zaleceń producentów, które podane są na wykorzystywanych szamponach czy balsamach. Ponadto warto starannie i ostrożnie rozczesywać peruki, rozpoczynając od dolnych partii włosów. Zalecane jest także wykorzystywanie preparatów, które ochraniają węzełki utrzymujące włosy w peruce. Nieodpowiednia pielęgnacja może spowodować, że peruka nie tylko będzie wyglądała na zużytą, ale nawet poszczególne włosy zaczną wypadać. Jednocześnie należy zaznaczyć, że odpowiednia troska może znacznie wydłużyć żywotność produktu.

Peruki damskie z włosów naturalnych – jak dobrać odpowiednią perukę?

Wybierając peruki w sklepie internetowym należy zadbać o to, aby była ona dopasowana do typu urody. To od tego zależy, czy będzie wyglądała naturalnie. Warto wziąć pod uwagę kolor oczu oraz cery. Jednocześnie nie można zapominać, że poszczególne barwy włosów mają znaczny wpływ na wygląd cery, przykładowo, rude peruki mogą podkreślać niedoskonałości skórne. Z kolei jasne peruki blond pozwalają nabrać młodszego wyglądu. Nie zawsze zgrywają się jednak z ciemnymi karnacjami. Wybierając perukę należy także pamiętać o tym, że określone barwy występują w wielu różnych odcieniach: mogą być ciepłe i zimne, a wybór konkretnego rodzaju może być kluczowy dla ostatecznego efektu. Ponadto, podczas wyboru określonej peruki należy także wziąć pod uwagę kształt twarzy. Podobnie jak podczas ścinania włosów, niektóre długości włosów czy fryzury mogą prezentować się lepiej bądź gorzej w zależności właśnie od kształtu twarzy. Przed zakupem określonej peruki warto zatem sprawdzić swój typ urody oraz określić kształt twarzy i na tej podstawie ocenić, jaki produkt będzie prezentował się najlepiej.


tekst i fot. mat. partnera, fot. Źródło: pexels.com