22 czerwca 2024

Jaką szczoteczkę elektryczną kupić dziecku?

Jeżeli jesteś zwolennikiem dokładnego czyszczenia jamy ustnej, a dbałość o higienę jest dla Ciebie niezwykle ważna, na co dzień korzystasz pewnie ze szczoteczki elektrycznej. Dla dorosłych nie stanowi problemu używanie tego urządzenia. Co jednak, kiedy chcemy zakupić szczoteczkę elektryczną dziecku? Na co wtedy zwrócić uwagę? Spieszymy Ci z odpowiedzią!

W jakim wieku dzieci mogą zacząć używać szczoteczki elektrycznej?

W zasadzie, z uwagi na bezpieczeństwo, małe dzieci na początku swojego rozwoju nie powinny korzystać ze szczoteczek elektrycznych. Do momentu ukończenia przez nie trzeciego roku życia odpowiedniejszą opcją dla nich powinien być wybór szczoteczki manualnej. Szczoteczka elektryczna w sklepie domowystomatolog.pl może być więc używana już przez trzylatków! Dzięki temu możesz od najmłodszych lat dziecka wpajać mu zdrowe nawyki troski o higienę jamy ustnej. W zależności od wieku naszej pociechy, powinniśmy wybrać dla niej odpowiednią szczoteczkę.

Szczoteczka elektryczna dla dzieci – czy jest bezpieczna?

Tak, pod warunkiem, że rodzic odpowiednio wybierze właściwy model urządzenia. Szczoteczka elektryczna dla dzieci ma z reguły bardziej delikatne włosie, co sprawia, że jest mniej inwazyjna dla małych ząbków dziecka, nawet we wczesnym etapie jego życia. Co więcej, większość modeli posiada specjalny uchwyt, który jest powleczony powłoką antypoślizgową, co zapewnia nie tylko doskonały komfort, ale i dba o bezpieczeństwo pociechy. Rodzic ma więc pewność, że dziecko nie zrobi sobie żadnej krzywdy podczas czyszczenia swoich ząbków.

Różny wiek dziecka, rożne potrzeby.

W sklepie internetowym Domowy Stomatolog znajdziesz szczoteczki elektryczne, które są najbardziej odpowiednie dla dzieci w poszczególnych przedziałach wiekowych. W przypadku pociech, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym urządzeniem, czyli dzieci w wieku od trzech do pięciu, czy nawet siedmiu lat, bardzo ważna jest pomoc rodzica w czynności mycia zębów. Tak naprawdę, dopiero w przypadku ukończenia przez dziecko siódmego roku życia, jest ono w stanie samodzielnie umyć swoje zęby we właściwy sposób, trzymając trzon szczoteczki pewnie w rączce.

Czy duże znaczenie ma końcówka szczoteczki i jej rozmiar?

Tak, zdecydowanie. Zęby dziecka są przede wszystkim mniejsze, ale też i delikatniejsze niż u osoby dorosłej. Końcówki do szczoteczki Oral B dostępne w sklepie internetowym Domowy Stomatolog wykonane są z miękkich włókien, które są bezpieczne dla szkliwa oraz dla dziąseł Twojej pociechy. Ponadto główki szczoteczek dla dzieci są też odpowiednio mniejsze. Pozwala to na łatwiejszą aplikację pasty do zębów oraz zapobiega zakrztuszeniu się. Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko polubiło szczotkowanie zębów, a dbanie o higienę jamy ustnej weszło mu w krew, sięgnij po szczoteczkę z jego ulubionym bohaterem z kreskówki. Wtedy mycie zębów stanie się dla dziecka wspaniałą zabawą, a Ty będziesz mieć pewność, że wpajasz mu najlepsze wzorce od najmłodszych lat!

­

tekst i fot. mat. partnera