19 kwietnia 2024

Jaki taniec wybrać do nauki? Podpowiadamy!

Jak szybko nauczyć się tańczyć i jaki taniec wybrać do nauki? To pytania, które spędzają sen z powiek wielu osobom, które chcą rozpocząć przygodę z tańcem. Nauka tańca może być przyjemnym i relaksującym sposobem na spędzenie wolnego czasu, a jednocześnie poprawić nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. W tym artykule podpowiemy, jak szybko nauczyć się tańczyć oraz jaki taniec wybrać do nauki.

Jak szybko nauczyć się tańczyć?

Na początek warto zaznaczyć, że nauka tańca wymaga czasu, cierpliwości i determinacji. Nie da się nauczyć tańczyć w ciągu jednego dnia, ale istnieją sposoby, które mogą przyspieszyć proces nauki. Po pierwsze, warto wybrać taki taniec, który nam odpowiada i przyciąga nas swoim stylem. Jeśli nie lubimy tańca towarzyskiego, to nie ma sensu zaczynać od walca czy foxtrota. Zamiast tego można wybrać taniec współczesny, hip-hop lub breakdance. Wzmocni to nasze ciało, a przy okazji nauczymy się ciekawego stylu, który może nam się przydać na imprezach.

Po drugie, warto znaleźć dobrego nauczyciela tańca lub miejsce, jakim jest szkoła tańca. Dobry nauczyciel potrafi przekazać wiedzę w przystępny sposób oraz motywować do dalszej nauki. Szkoła tańca to także dobre miejsce, gdzie można poznać nowych ludzi i spędzić czas w miłej atmosferze. Na tego typu lekcjach zazwyczaj ćwiczy się w parze, co umożliwia poznanie nowych osób i nawiązanie nowych przyjaźni.

Jaki taniec wybrać do nauki?

Wybór tańca, który chcemy się nauczyć, zależy od naszych preferencji oraz celów, jakie chcemy osiągnąć. Jeśli chcemy poprawić swoją kondycję i spalić kalorie, to warto zacząć od tańca fitness lub aerobiku. Jest to świetna opcja na start, jeśli mamy zamiar rozpocząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Jeśli natomiast interesuje nas taniec towarzyski, to warto zacząć od tańców standardowych, takich jak walc angielski czy wiedeński. Inną opcją jest tańczenie salsy lub tanga, które są bardziej rytmiczne i energetyczne.

Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na to, jak często będziemy ćwiczyć oraz jakie mamy doświadczenie w tańcu. Jeśli mamy mało wolnego czasu i chcemy szybko nauczyć się tańczyć, to warto wybrać taki taniec, który jest łatwy do opanowania tak jak na przykład taniec weselny. Jeśli natomiast jesteśmy już doświadczonymi tancerzami, to warto wybrać taki taniec, który pozwoli nam na rozwijanie naszych pasji. Bardzo ciekawym stylem jest cha-cha, która jest niezwykle rytmicznym tańcem, a przy okazji można go wykorzystywać w wielu sytuacjach. Z kolei dla fanów bardziej sensualnych ruchów świetnie sprawdzi się bachata bądź rumba. 

Artykuł powstał we współpracy z danceatelier.pl


tekst i fot. mat. partnera, grafika: www.freepik.com