19 czerwca 2024

Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na „wózki rok po roku?”

Wózki dziecięce to niezwykle ważny element wyprawki dla przyszłych rodziców. Ich wybór może okazać się trudnym zadaniem, ponieważ na rynku dostępne są różne modele, a każdy z nich z innymi funkcjami i wygodami. Wózki zmieniają się z roku na rok, oferując coraz to nowsze rozwiązania, które ułatwiają życie rodzicom i zapewniają dziecku bezpieczeństwo i komfort. W niniejszym artykule omówimy, czym są wózki rok po roku i kiedy warto je kupić.

Reklamy

Czym tak naprawdę jest wózek “rok po roku”?

Zaczynając od podstaw, wózek rok po roku to nic innego jak wózek, który ma za zadanie umożliwić rodzicom przemieszczanie się z dzieckiem wraz z jego rozwojem. Powinien on być nie tylko praktyczny, ale przede wszystkim bezpieczny i wygodny zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Wózki dzielą się na wiele kategorii, między innymi na spacerówki, wózki wielofunkcyjne, wózki dla bliźniaków oraz gondole, jednak wózki rok po roku łączą w sobie wszystkie te cechy. W każdej kategorii można więc znaleźć wiele modeli, które różnią się między sobą wieloma funkcjami.

Tego typu wózki są bardzo intuicyjne i przede wszystkim funkcjonalne, a także posiadają możliwość stworzenia wielu konfiguracji. Świetnie sprawdzą się zarówno przy przewożeniu jednego malucha, jak i dwójki bądź trójki dzieci. Bardzo często do produkcji takich wózków wykorzystywane są wysokiej jakości materiały, które poprawiają komfort podróży zarówno dziecka, jak i rodziców. Swoje zastosowanie znajdą w wielu sytuacjach: można je zabrać na miejskie chodniki, a także na nieco bardziej pagórkowaty teren.

Reklamy

Na co zwracać szczególną uwagę decydując się na wózek “rok po roku”?

Zanim nabędziemy pierwszy wózek “rok po roku” musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim takie modele są nieco cięższe i większe od pojedynczych wózków. Dobrze jest je zatem wybierać, kiedy do dyspozycji mamy dom jednorodzinny parterowy bądź blok z windą, dzięki której o wiele łatwiej będzie nam się z nim poruszać. Będą one lepiej sprawdzały się w przypadku więcej niż jednego dziecka. Do wyboru jest wiele opcji montażu różnych siedzisk, dlatego warto jest przemyśleć, co będzie dla naszego dziecka najbardziej dogodne.

Warto mieć również na uwadze, czy gondolę bądź siedzisko można zamontować w różnych kierunkach. Najczęściej jest to przód oraz tył, dzięki czemu dziecko będzie mogło siedzieć bądź leżeć, w zależności od swojego wieku. Takiego typu wózki umożliwiają również rozkładanie na kilka różnych wersji, to znaczy z gondoli bardzo szybko można przejść do spacerówki.

Reklamy

tekst i fot. mat. partnera, grafika: www.freepik.com