Jakie rodzaje zniczy palą się najdłużej?

Odwiedzając groby chcemy uczcić pamięć bliskich osób. A co robimy znajdując się już na cmentarzu? Najczęściej modlimy się i zapalamy znicz. To tradycja, która w naszej kulturze jest obecna od dziesiątek lat. Nic dziwnego, że pragniemy ją podtrzymywać oraz kultywować. Niemniej pośród różnorodnych czynników związanych ze zniczami, niekiedy dużą uwagę przykuwamy do parametrów konkretnego produktu. Innymi słowy najlepiej, jeśli płomień będzie palił się jak najdłużej. W związku z tym możemy zastanawiać się, jakie znicze wybrać?

Reklamy

Duże znicze szklane i odpowiednie wkłady

Po pierwsze, wybierając konkretne znicze, powinniśmy wziąć pod uwagę to, że długość palenia się zależy w dużej mierze od zastosowanego wkładu i wielkości. Przykładowo, duże znicze szklane będą doskonałym wyborem, jeśli zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie oraz długim czasie palenia. Wszystko za sprawą tego, że do większego znicza jesteśmy po prostu w stanie włożyć większy wkład na znicze, który w wielu przypadkach charakteryzuje się lepszymi parametrami w zakresie czasu palenia. 

Niemniej duże znaczenie ma również rodzaj zastosowanego wkładu. Na rynku najpopularniejsze są wkłady parafinowe, woskowe oraz olejowe. Te ostatnie charakteryzują się zadowalającymi właściwościami w odniesieniu do czasu palenia. Porównując je ze standardowymi, parafinowymi odpowiednikami, możemy zyskać nawet czterokrotny wzrost wydajności. Pamiętajmy jednak, że wkłady olejowe nie są dostępne do wszystkich rodzajów produktów. W związku z tym czasami bezpieczniej jest zaopatrzyć się w znicze z wkładami parafinowymi czy woskowymi.

Reklamy

­

Jak wybrać znicze duże szklane?

Jeśli zastanawiamy się nad konkretnym wyborem zniczy, to pod uwagę powinniśmy wziąć wiele czynników. Przede wszystkim istotną rolę odgrywa wygląd. Dobrze, jeżeli produkt jest dostosowany do konkretnej okazji. Ponadto niektórzy decydują się na kupno rozwiązań, które za sprawą elementów ozdobnych jeszcze bardziej przypominają im o zmarłych, bliskich osobach. Zauważmy, że w dzisiejszych czasach znicze szklane duże występują w wielu wariantach, zarówno kolorystycznych, jak i stylistycznych. Chcąc wybrać konkretny produkt powinniśmy skorzystać z oferty firmy, która posiada różnorodne rozwiązania. W tym celu warto odwiedzić sklep zniczefenix.pl, gdzie będziemy mogli wybrać jeden lub kilka produktów dopasowanych do naszych upodobań. 

Poza tym pamiętajmy o tym, że co do zasady duże znicze szklane charakteryzują się zadowalającymi parametrami w zakresie długości palenia. W ich produkcji stosuje się wkłady o znacznie większej ilości materiału w porównaniu z mniejszymi odpowiednikami. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać zadowalającą długość palenia. Jeżeli nie jesteśmy pewni co do konkretnego produktu, to zawsze możemy również sprawdzić informację odnośnie deklarowanej liczby godzin, która znajduje się na etykiecie.


tekst i fot. mat. partnera