Jakie urządzenia dla logistyki warto kupić w 2021 roku?

Branża logistyczna pomimo obecnej trudnej sytuacji na rynku wciąż się rozwija. Zatem firmy, które oferują usługi związane z transportem, spedycją czy logistyką potrzebują nowych narzędzi do pracy.

Reklamy

Branża logistyczna pomimo obecnej trudnej sytuacji na rynku wciąż się rozwija. Zatem firmy, które oferują usługi związane z transportem, spedycją czy logistyką potrzebują nowych narzędzi do pracy. Jakie urządzenia warto kupić w 2021 roku? Na co zwracać uwagę przy zakupie urządzeń dla logistyki? Zapraszamy do lektury!

Terminal logistyczny Zebra TC21 i Zebra TC26

Dedykowany do pracy zarówno dla osób wykonujących swoje obowiązki w terenie, jak i w siedzibie firmy terminal logistyczny powinien być przede wszystkim niezawodny. Na tę niezawodność wpływa wytrzymałość, trwałość baterii oraz nowoczesne funkcje. Patrząc na przykład pracy kuriera, doskonale widzimy, że terminale logistyczne to urządzenia wielofunkcyjne. Dzięki nim pracownik może zeskanować kod towaru, przesłać dane o dostarczeniu paczki do centrali oraz zadzwonić do dowolnej osoby, dzięki wbudowanej możliwości umieszczenia karty SIM.

Zebra TC21 posiada skaner z technologią IMAGER 2D, klawiaturę ekranową, wejście USB, system operacyjny Adroid, komunikację dzięki NFC czy Bluetooth oraz bardzo wydajną baterię (3100mAh). Terminal Zebra TC26 natomiast cechuje się doskonałymi parametrami procesora oraz dużą pamięcią RAM i Flash (Procesor 1.8GHz, pamięć RAM 3GB/4GB, pamięć Flash 32GB/64GB).

Drukarka Zebra ZQ521 – szybkie drukowanie etykiet

Kolejnym rodzajem urządzenia, które najczęściej kupują firmy z branży TSL są drukarki. Dobra drukarka w 2021 roku powinna cechować się szybkością, jakością oraz trwałością druku. Taką jest opisywany przez nas przykład, czyli Zebra ZQ521. To urządzenie dedykowane zarówno do dużych firm, jak i do sektora MŚP.

Jak kupować urządzenia logistyczne w 2021 roku?

Na początku należy zadać sobie pytanie, czy urządzenie, które było użytkowane w naszej firmie do tej pory spełniło nasze oczekiwania. Jeśli tak, warto zdecydować się na to samo urządzenie, jednak tzw. Model wyżej. Pozwoli to na szybsze przejście pracownikom z pracy w starym terminalu czy drukarce – w nowy, ponieważ zwykle interfejs nie różni się bardzo od poprzedniej wersji.

(tekst i fot. mat. partnera)