15 kwietnia 2024

Jakie wybrać dodatki do domu, aby było w nim przyjemnie?

Dom może stać się zwierciadłem duszy jego właściciela. Pod warunkiem, że się go dobrze urządzi. Dlatego tak ważny jest każdy detal. Począwszy od urządzania, po wystrój. A dobór dodatków do domu to najprzyjemniejsza część urządzania.

Dom może stać się zwierciadłem duszy jego właściciela. Pod warunkiem, że się go dobrze urządzi. Dlatego tak ważny jest każdy detal. Począwszy od urządzania, po wystrój. A dobór dodatków do domu to najprzyjemniejsza część urządzania.

Przytulny kącik

Dlaczego tak chętnie wracamy do domu po męczącym dniu pracy czy po urlopie? Dom to miejsce, które jest schronieniem. Tutaj możemy spędzić czas w taki sposób, w jaki chcemy. Nic nie stoi na przeszkodzie, o ile mamy na to czas, by usiąść spokojnie i wypić herbatę w towarzystwie bliskich, czy po prostu poczytać książkę pod kocem.

Koce, poduszki i lampy sączące ciepłe światło to dodatki, które sprawiają, że pomieszczenie od razu staje się bardziej przytulne. Warto w salonie mieć takie miejsce, w którym można usiąść i zaszyć się w cichym, przytulnym kącie. Aby nadać wnętrzu oryginalności, możesz udekorować je za pomocą dodatków, takich jak np. figurki, ramki ze zdjęciami, czy kwiatki w pięknych, ozdobnych doniczkach. Zobacz sklep z artykułami gospodarstwa domowego, w którym wyposażysz swój dom w najpiękniejsze rzeczy!

Tętniąca życiem kuchnia

Kuchnia to miejsce, które jest sercem domu. Gotowanie, jedzenie, rozmowy przy kawie – w kuchni spędza się bardzo dużo czasu. Podstawowe wyposażenie każdej kuchni to oczywiście garnki, patelnie i sztućce. Warto zorganizować kuchnię tak, by łatwo było zadbać w niej o porządek. W tym celu warto mieć różnego rodzaju pojemniki do przechowywania żywności np. kosze na owoce i pieczywo oraz na przyprawy, dzięki czemu wszystko będzie zawsze pod ręką, w jednym miejscu.

A jeżeli kuchnia jest połączona z jadalnią, to dodatkowo jest to miejsce, w którym przyjmuje się gości. Wspólny posiłek przy jednym stole to wspaniała okazja do rozmów. Aby potrawy smakowały jeszcze lepiej, warto zadbać o ich estetyczne podanie. W tym celu warto wybrać piękne obrusy oraz zastawy stołowe z porcelany, które pasują na każdą okazję.

Akcesoria do łazienki

W swoim domu warto mieć również różnego rodzaju kosze i pojemniki, które pomogą zachować porządek. Dobrym rozwiązaniem są również regały i szafki łazienkowe, w których można przechować np. ręczniki. Do łazienki świetnie sprawdzą się duże kosze na pranie, czy też mniejsze na przykład na kosmetyki czy klamerki do prania. Dzięki takim prostym rozwiązaniom dom stanie się wygodniejszy i łatwiejszy w utrzymaniu porządku.

Dom przyjazny domownikom i gościom

Dla wielu z nas dom to miejsce zarówno do odpoczynku, jak i do spotkań z najbliższymi. Warto ich przyjąć w odpowiedni sposób. Wybierz wszystkie artykuły gospodarstwa domowego, które pozwolą Ci ich dobrze ugościć. Czajniki i termosy do kawy czy herbaty, piękna zastawa, a także akcesoria dla dzieci. Sprawdź!

­

(tekst i fot. mat. partnera)