Jan Polit. Spotkanie z poetą.

W środę 18 stycznia, w kawiarni HDK odbyło się spotkanie z hrubieszowskim poetą, zdobywcą wielu literackich nagród, Janem Politem.

Reklamy

br />W spotkaniu uczestniczyli przyjaciele pisarza: członkowie TRH, Fundacji Du Chateau, Klubu Literatów Ziemi Hrubieszowskiej oraz młodzież z hrubieszowskich szkół.

Niestety tej ostatniej nie było zbyt wiele. A szkoda, bo autor recytował swe wiersze i czytał opowiadania. Pełne ludowej mądrości, hrubieszowskiej gwary i humoru. Jego przyjaciele opowiadali anegdoty z twórcą związane, a nawet prezentowali swe utwory specjalnie mu poświęcone i dedykowane.

Literatura tworzona przez pana Jana zasługuje na to, żeby znało ją każde hrubieszowskie dziecko. Szczególnie, że nie jest ani przesadnie sformalizowana i przez to bardzo komunikatywna. Jest również wszechstronna, bogata i uniwersalna, a co najważniejsze nasza hrubieszowska.

Chcielibyśmy promować nasze miasto w Polsce i świecie. I słusznie.

Tylko po co to robić, skoro nie potrafimy nawet popularyzować własnych twórców wśród naszej młodzieży. Przynajmniej w takim stopniu, by sama zainteresowana była obcowaniem z ludźmi tak wartościowymi, jak Jan Polit?

Tym zaś młodym ludziom, którzy w spotkaniu uczestniczyli, należą się szczere słowa uznania. Za to, że nie tylko telewizor i komputer, ale i coś więcej…

zobacz zdjęcia >>