23 kwietnia 2024

Jasełka w Gimnazjum nr 1

Zgodnie z wieloletnią tradycją tuż przed Bożym Narodzeniem w Naszym Gimnazjum odbyło się spotkanie opłatkowe wraz z wystawieniem „Jasełek”.

W piątek 22 grudnia 2006 cała społeczność szkolna, i nie tylko, wzięła udział w organizowanym każdego roku spotkaniu opłatkowym. Wigilię szkolną w tym, roku swoją obecnością uświetnili ubiegłoroczni absolwenci, którzy zostali zaproszeni przez SU naszego Gimnazjum.

Jednak główną atrakcję naszego spotkania stanowiły Jasełka przygotowane i wystawione przez naszych kolegów pod kierunkiem p. Ewy Tymeckiej oraz ks. Wojciecha Suchowierza.

Przedstawienie oprawione było muzyką szkolnego zespołu wokalnego i piękną, wręcz bajkową scenografią wykonaną przez p. Ewę Watras.

Uroczystość, jak zawsze w naszej szkole, przebiegała w niezwykle miłej atmosferze a przedstawienie wywołało wiele emocji.

Bardzo oryginalny, pełen elementów humorystycznych scenariusz Jasełek posłużył naszym kolegom do realizacji niezwykle interesującego widowiska. Zabawny sposób pokazania prawdy Biblii łączył się z momentami refleksji nad treścią scen odgrywanych przez szkolnych aktorów. Mądrość nauki płynąca z widowiska doskonale była przekazana językiem zabawnym, rubasznym a czasem nawet dosadnym.

Świetnie się bawiliśmy podczas oglądania inscenizacji a na refleksję przyszedł czas na koniec, gdy ks. Wojciech Suchowierz odczytał uroczyście fragment Biblii mówiący o narodzeniu Pana i symbolicznie przełamał się opłatkiem z dyrektorem szkoły, p. Andrzejem Pachlą.

Uroczystość zakończyła się pełnym ciepła momentem dzielenia się opłatkiem składania życzeń, które na pewno ziszczą się w następnym, nadchodzącym roku.

tekst:mbk

zobacz zdjęcia >>