20 maja 2024

Jeden nowy przypadek koronawirusa w powiecie hrubieszowskim i dwa ogniska. Kolejne rekordy zachorowań w kraju i na Lubelszczyźnie

W powiecie hrubieszowskim potwierdzono jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem, kwarantanną objętych jest 882 osób. W Hrubieszowie stwierdzono 2 nowe ogniska. Padł kolejny rekord zachorowań zarówno w kraju, jak i na Lubelszczyźnie.

Dziś, służby wojewody lubelskiego poinformowały o 1 potwierdzonym pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych nowym przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie hrubieszowskim.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie poinformował o 7 nowych ogniskach koronawirusa w województwie lubelskim, wśród których 2 stwierdzono w Hrubieszowie: w LO im. Stanisława Staszica oraz na oddziale neurologii hrubieszowskiego szpitala.

­

LO im. Stanisława Staszica w Hrubieszowie – ognisko w fazie rozwojowej

– liczba osób potwierdzonych w ognisku: 6

– liczba osób poddanych kwarantannie: 265

– liczba osób poddanych nadzorowi epidemiologicznemu: 0

– liczba osób hospitalizowanych: 0

– liczba osób w izolacji domowej: 6

­

SPZOZ w Hrubieszowie – Oddział Neurologii – ognisko w fazie rozwojowej

– liczba osób potwierdzonych w ognisku: 2

– liczba osób poddanych nadzorowi epidemiologicznemu: 0

– liczba osób hospitalizowanych: 1

– liczba osób w izolacji domowej: 1

­

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, w dniu dzisiejszym w naszym powiecie jest 36 osób zarażonych i 882 objętych kwarantanną.

Na terenie województwa lubelskiego w ciągu ostatniej doby potwierdzono rekordową liczbę 429 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W całym kraju zanotowano również rekordową ilość 9622 potwierdzonych zakażeń.