22 lutego 2024

Kamila Wróbel-Malec: Pomimo pandemii był to pracowity rok

Portal AICT Polska – Sekcja polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych poświęcił artykuł Kamili Wróbel-Malec, absolwentce hrubieszowskiego Staszica, niegdyś artystce Teatru Piosenki Młyn.

Reklamy

Kamila Wróbel-Malec pochodzi ze Strzyżowa. Jest absolwentką Liceum im. Staszica w Hrubieszowie. W czasach szkolnych zdobyła wiele nagród w konkursach recytatorskich, współpracowała z hrubieszowskim Teatrem Piosenki Młyn. Obecnie jest aktorką Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

O „Bogu mordu” – z Kamilą Wróbel-Malec jako Annette Reille – pisze Rafał Górski:

Kamila Wróbel-Malec jeszcze niedawno urzekała Witkacowskim absurdem czy energicznymi postaciami w „lekkim repertuarze”, a wcześniej w szeroko pojętym teatrze lalek i formy – dziś pokazuje dramatyzm i tragizm, odsłaniające jej aktorski potencjał w kreowaniu wielkich ról. A jej uniwersalizm aktorski pozwala na tworzenie różnorodnych postaci, niezależnie od repertuaru.

Reklamy
Więcej na portalu www.aict.art.pl »

­

Kamila Wróbel-Malec na swoim profilu FB podsumowuje miniony rok:

– Nareszcie mam chwilę na małe podsumowanie minionego roku. A trochę się działo… 4 premiery w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, kilka koncertów i czytanie performatywne ze wspaniałą grupą Spider Demon Massacre, gościnne spektakle na deskach Białostockiego Teatru Lalek, praca pedagogiczna w Dom Kultury Śródmieście ze wspaniałymi dwiema grupami, ostatni rok pracy w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza Filia w Białymstoku ze studentami (dziękuję za 4 lata!), rozpoczęcie współpracy z Białostocką Akademią Musicalową. Pomimo pandemii był to rok pracowity i rozwijający. Dziękuję wszystkim, z którymi miałam możliwość współpracować. Każde spotkanie było dla mnie cenną lekcja i przyjemnością. Nie mogę doczekać się kolejnego sezonu, który z powodu remontu budynku teatru będzie na pewno wyzwaniem. Powyżej recenzja spektaklu autorstwa Rafała Górskiego. Dziękuję za te miłe słowa. Są one dla mnie motywacją do dalszej pracy i ciągłego rozwoju.

(źródło, fot.: aict.art.pl, facebook.com / Kamila Wróbel-Malec)


Zobacz też:

Teatralne przesłuchanie – Kamila Wróbel-Malec – WIDEO

Teatralne przesłuchanie – Kamila Wróbel-Malec – WIDEO


LubieHrubie na Instagramie