28 września 2023

Hrubieszów: Przedszkolaki poznają zawody [ZDJĘCIA]

W ramach zajęć, zorganizowanych przez Miejskie Przedszkole nr 3, przedszkolaki poznały wybrane zawody. W spotkaniach czynnie uczestniczyli również rodzice.

Reklamy

W obecnym roku szkolnym Miejskie Przedszkole nr 3 realizowało program preorientacji zawodowej „Małymi krokami w przyszłość”, którego celem było zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami oraz pobudzanie i rozwijanie ich zainteresowań i uzdolnień.

W wieku przedszkolnym dzieci identyfikują się najczęściej z osobami najbliższymi, czyli rodzicami. Dlatego zrodził się pomysł, aby przeprowadzić cały cykl zajęć z udziałem Rodziców naszych przedszkolaków „Kreatywny rodzic”.

Reklamy

Rodzice bardzo licznie zaangażowali się i chętnie brali udział w spotkaniach, na których opowiadali przedszkolakom o wykonywanym zawodzie. Dzieci miały okazję podczas zorganizowanych spotkań i wycieczek poznać zawody, takie jak: leśnik, policjant, protetyk słuchu, fizjoterapeuta, podolog, mechanik samochodowy, bibliotekarz, żołnierz, ratownik medyczny, funkcjonariusz służby więziennej.

Bardzo dziękujemy Rodzicom, którzy osobiście lub pośrednio zaangażowali się w realizację naszego projektu, a także wszystkim zaprzyjaźnionym instytucjom i służbom mundurowym.

Reklamy


info i fot. Przedszkole nr 3 / Małgorzata Pasieka


Zobacz też:

Hrubieszów: Przedszkolaki na scenie [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Przedszkolaki na scenie [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →