23 maja 2024

Kiedy jest najlepsza pora na zakup kampera?

Gdy zbliżają się wakacje, rośnie zainteresowanie samochodami kempingowymi. Wyjazd na wczasy kamperem jest niedrogi, a także daje możliwość organizowania spontanicznych wycieczek w weekendy. Kiedy rozpocząć poszukiwania kampera? Kiedy można liczyć na najkorzystniejsze oferty zakupu pojazdów z drugiej ręki?

 

Poza sezonem taniej 

Największe zainteresowanie kamperami obserwuje się w okresie wiosennym i na początku lata. Planowanie wakacji wiąże się z poszukiwaniem samochodu, który umożliwiałby wyjazd z rodziną w dowolne miejsce. W tym czasie atrakcyjne oferty sprzedaży używanych kamperów pojawiają się często, lecz znikają wyjątkowo szybko – niektóre modele są sprzedawane nawet tego samego dnia, w którym zostały wystawione.

Po zakończeniu wakacji zainteresowanie kamperami maleje. Najtaniej kupi się auto kempingowe w okresie od października do końca marca, gdy polskie warunki pogodowe uniemożliwiają wypoczywanie na polach campingowych. Osoby, którym nie śpieszy się z zakupem kampera, powinny poszukać pojazdu jesienią i zimą. Poszukiwania można rozpocząć nawet we wrześniu, jeżeli pogoda nieco się pogorszy i Polacy zaczną spędzać więcej czasu w domowym zaciszu.

Jesienna aura odpowiednia na zakup kampera

Jesienne deszcze i słoty sprzyjają kupowaniu wozów kempingowych. Jak to możliwe? Opady deszczu ułatwiają sprawdzenie stanu technicznego kampera. Jeżeli wszystkie uszczelki spełniają swoją rolę, wnętrze pojazdu będzie suche, nawet gdy przez kilka dni z rzędu padał deszcz. Dodatkowo w środku niewyczuwalny będzie zapach stęchlizny, co pozwala liczyć na dłuższą żywotność pojazdu. Brak wilgoci przede wszystkim zmniejsza ryzyko uszkodzeń mebli i sprzętów w kamperze, a także nie dopuszcza do przegnicia podłogi.

Kampery z ubezpieczeniem i ważnym przeglądem technicznym

Co ważne, kupując kampera, powinno się upewnić, że auto jest ubezpieczone i posiada ważny przegląd techniczny. Jeżeli oba warunki są niespełnione, może okazać się, że pojazd nie zostanie dopuszczony do jazdy po zakupie. W przypadku pojazdów bez przeglądu, warto wybrać się wraz ze sprzedającym do warsztatu i sprawdzić stan techniczny kampera przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży. Jeśli pojazd będzie sprawny, po jego zakupie wskazane jest wykupienie motorhome insurance https://www.motorhomeprotect.co.uk/motorhome-insurance/. Dzięki polisie w Motorhome Protect możliwe jest tańsze dokonywanie ewentualnych napraw oraz bezpieczne podróżowanie kamperem nie tylko po Polsce, ale i po całej Unii Europejskiej.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)