Kim są asystenci zdrowia i w czym mogą pomóc?

Coaching zdrowia to nowość, która idealnie wpisuje się w zyskujący ostatnio na popularności nowoczesny model biznesu oparty na filozofii corporate wellness.

Reklamy

W jego ramach pracownicy firm zyskują łatwy dostęp do zdalnej opieki medycznej, głównie w zakresie profilaktyki, dzięki czemu mogą zadbać o swoje samopoczucie i zawodowy rozwój. Pomagają im w tym tzw. asystenci zdrowia.

Kim są asystenci zdrowia?

Asystenci zdrowia to specjaliści, którzy oferują wsparcie, inspirację i motywację do prowadzenia zdrowego stylu życia. Ich ogromna wiedza, wysokie kompetencje i lata doświadczenia w pracy z różnymi pacjentami mogą przydać się każdemu, kto chce zadbać o swoją kondycję fizyczną i psychiczną, szczególnie pomocne są jednak osobom, które mają trudności z utrzymywaniem długotrwałej mobilizacji i determinacji. Kontakt z takim specjalistą nawiązuje się za pośrednictwem specjalnie do tego celu przeznaczonego programu o nazwie Osobisty Coach Zdrowia. Zapytaj o osobistego coacha zdrowia Wellbeingpolska.pl.

Reklamy

W czym może pomóc asystent zdrowia?

Asystent zdrowia najczęściej pomaga osobom, które chcą zredukować i utrzymać prawidłową masę ciała. Jego pomoc w takim przypadku nie ogranicza się wyłącznie do edukowania, czyli podpowiadania najlepszych sposobów na zgubienie zbędnych kilogramów, ale obejmuje również śledzenie postępów podopiecznego, korygowanie popełnianych przez niego błędów i zachęcanie go do dalszych działań. Poza tym, że bywa konsultantem dietetycznym, asystent zdrowia często pomaga też pracownikom firm w radzeniu sobie z innymi problemami, w tym bezsennością, nerwicą, depresją, a nawet bólami kręgosłupa.

Dlaczego coaching zdrowia się opłaca?

Coaching zdrowia skutecznie redukuje dolegliwości dotykające wielu pracowników biur, dzięki czemu nie tylko przyczynia się do zwiększenia ich produktywności i wydajności, ale też podniesienia poziomu zaangażowania i lojalności, co przynosi długofalowe korzyści obu stronom: zarówno firmie, jak i jej kadrze. Dobry pracownik to zdrowy pracownik – warto o tym pamiętać. Jeśli chcesz mieć tylko takich podwładnych w swoich szeregach, koniecznie zaimplementuj w strukturach swojej firmy coaching zdrowia i inne rozwiązania z zakresu corporate wellness.


tekst i fot. mat. partnera