KINO HDK zaprasza

Geneza planety małp

Reklamy

Projekcje:
09.09.2011r. – godz. 17:00 – Przed filmem koncert hip-hopowy Dolar & Kot (ok 20 min. + bis)
11.09.2011r. – godz. 17:00

reż. Rupert Wyatt
czas trwania projekcji: 106 min.

Akcja filmu rozgrywa się we współczesnym San Francisco, gdzie naukowcy prowadzą badania genetyczne, w wyniku których dochodzi do narodzin rasy wybitnie inteligentnych małp i wybuchu wojny o ich dominację nad ludźmi.

cena biletu – 12 zł
dozwolony od lat 15

Przed filmem koncert hip-hopowy Dolara i Kota w ramach kampanii Lubelskie – jasne, że do przodu!

Lubelskie – jasne, że do przodu! – To hasło nowej kampanii wizerunkowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, trwającej w okresie 10.09. – 27.10.2011r. Spot reklamowy promujący woj. Lubelskie będzie wyświetlany przed każdym seansem filmowym.

Komunikat Kampanii skierowany jest głównie do ludzi młodych, aby wiązali swoją przyszłość z rozwijającym się regionem, zobaczyli tu szanse swojego rozwoju oraz postrzegali Lubelszczyznę, jako miejsce przyjazne do życia i pracy.

Celem kampanii jest stworzenie dynamicznego i zwracającego uwagę przekazu, który zostałby zapamiętany. W związku z tym kampanii towarzyszy występ zespołu wykorzystującego elementy hip -hopu.

Dla podkreślenia regionalnego charakteru Programu do współtworzenia Kampanii zaproszeni zostali lokalni artyści.

Dolar – Tomasz Dymek – to lubelski twórca, silnie zaangażowany w liczne działania na terenie województwa. Jest dobrze znany na scenie ogólnopolskiej, ale podkreśla w swej twórczości, że „lubelskie to jego miejsce”. Tomek reprezentuje młode pokolenie, któremu chce uświadomić, że efekty programu dotyczą każdego z nich.

Kot – Mateusz Kocięcki – student wydziału aktorskiego, kultura hip – hopu, z którą związany jest od 3 lat, jest jego sposobem na życie, tam szuka siły i energii.

Występowi hip-hopowców towarzyszy hasło: Lubelskie – jasne, że do przodu!

Hrubieszowski Dom Kultury przyłączył się do realizacji kampanii. Występ Dolara – Tomasza Dymka i Kota – Mateusza Kocięckiego odbędzie się w ramach projekcji filmu „Geneza planety małp” w dniu 09.09.2011r o godz. 17:00. Cena 12 zł. Każdy, kto zakupi bilet na film, będzie mógł obejrzeć spot reklamowy i występ zespołu. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Larry Crowne – Uśmiech losu

Projekcje:
16.09.2011r. – godz. 17:00
18.09.2011r. – godz. 17:00

reż. Tom Hanks
czas trwania projekcji: 99 min.

Zdobywcy Oscara Tom Hanks („Filadelfia”, „Forrest Gump”) oraz Julia Roberts („Erin Brockovich”) w niezwykłym filmie o tym, jak życie w najmniej oczekiwanych momentach, potrafi przynieść największe niespodzianki. Larry Crowne (Tom Hanks) to zwykły, miły facet, od wielu lat zatrudniony w tej samej firmie i prowadzący normalne, uporządkowane życie. Pewnego dnia jednak wszystko się zmienia – Larry nieoczekiwanie traci pracę. Musi przeorganizować swoje życie i zacząć wszystko od początku. Nie dość, że ma na głowie spłatę kredytu, to nagle okazuje się, że wcale nie tak łatwo mu wypełnić czas wolny. Pierwszym krokiem na nowej drodze jest nauka jazdy na skuterze i powrót na studia zgodnie z zasadą, że nigdy nie jest za późno na zdobywanie wiedzy. Na kursie Larry poznaje także uroczą nauczycielkę (Julia Roberts), którą obdarza czymś więcej niż tylko sympatią. Wkrótce okazuje się, że nigdy nie jest za późno także na miłość. W końcu, jak mawiał Forrest Gump, życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz co Ci się przytrafi. Uśmiechnij się do losu, a los uśmiechnie się do Ciebie. Najlepsze dopiero przed Tobą!

cena biletu – 12 zł
dozwolony od lat 15

Postrach nocy

Projekcje:
23.09.2011r. – godz. 17:00
25.09.2011r. – godz. 17:00

reż. Craig Gillespie
czas trwania projekcji: 106 min.

Życie nastoletniego Charliego Brewstera (Anton Yelchin) w końcu układa się tak jak trzeba: jest popularny i umawia się z najfajniejszą dziewczyną w szkole. Problemy pojawiają się z chwilą gdy do domu obok wprowadza się Jerry (Colin Farrell) – z pozoru świetny facet, ale jest w nim coś niepokojącego i tylko Charlie zdaje się to zauważać. Pozostali – wliczając w to matkę Charliego (Toni Collette) – nie dostrzegają odmienności nowego sąsiada. Po wnikliwych obserwacjach sąsiada nastolatek dochodzi do jedynego słusznego wniosku – Jerry jest wampirem, a Charlie na własną rękę musi pozbyć się potwora żerującego w jego dzielnicy

cena biletu – 12 zł
dozwolony od lat 15