18 czerwca 2024

Koloryzacja włosów w domu. O czym warto pamiętać?

Farbowanie włosów w domu to zajęcie, które spędza Ci sen z powiek? Obawiasz się, rozchlapanej na ścianach farby, krzywo nałożonego lub złego koloru? Nie jesteś sama! Zobacz co zrobić, żeby koloryzacja włosów była szybka, łatwa i przyjemna.

Reklamy

Jak wybrać farbę do włosów?

Wybór toczy się między profesjonalnym a drogeryjnymi produktami. Oba z nich różnią się ceną i jakością. Pierwszy produkt, jak wskazuje nazwa, jest bardziej „zaawansowany”, objawia się to głównie w jego składzie. Znajdziemy tam dodatkowe pielęgnujące komponenty, których próżno szukać w drogeryjnych produktach. Ponadto opakowania profesjonalnych artykułów, są często większe i bardziej wydajne!

Reklamy

Jeśli chodzi o sam efekt koloryzacji… tak naprawdę wszystko zależny od Twojego początkowego odcienia włosów i sposobu w jaki nakładasz produkt. Drogeryjne odpowiedniki fabr do włosów są na pewno mniej trwałe, przez co ton może szybko wyblaknąć i stracić swój początkowy wygląd.

Farbowanie włosów w domu – 5 głównych zasad

Reklamy

Odpowiedni wybór farby do włosów to jednak polowa sukcesu. Kiedy wybierzesz już swój produkt pora przejść do działania! Nasze porady mogą uratować Ciebie, a przede wszystkim Twoje włosy przed niezamierzoną wpadką!

Zasada 1.Nie sugeruj się zdjęciem na opakowaniu

Finalny kolor zazwyczaj wychodzi nieco jaśniejszy niż na poglądowym obrazku. Zamiast na modelkę, zwróć uwagę na ramkę pokazującą jaki odcień możesz uzyskać przy swoim typie włosów. Jest ona zdecydowanie bardziej miarodajna.

Zasada 2. Mierz siły na zamiary

Rozjaśnianie czy kolorowe ombré brzmi super, ale nie jeśli dopiero raczkujesz w świecie koloryzacji. Bardziej zaawansowane zmiany zostaw swojemu fryzjerowi!

Zasada 3. Im więcej tym lepiej!

Jeśli masz włosy do łopatek, albo jesteś szczęśliwą posiadaczką gęstych i grubych pasm, od razu chwyć za dwa opakowania farby. Tylko pełne pokrycie włosów da Ci zadowalający efekt, dlatego nie oszczędzaj!

Zasada 4. Nie myj włosów przed farbowaniem

Nie wyobrażasz sobie porannego wyjścia z domu, bez porządnego umycia swoich włosów? Niestety jeśli masz w planach farbowanie, nie powinnaś tego robić. Naturalne sebum wytwarzane przez skórę głowy ochroni Twoje pasma przed substancjami chemicznymi zawartymi w produkcie do koloryzacji.

Zasada 5. Podziel włosy na sekcje

Dzięki dokładnemu podzieleniu włosów możesz mieć pewność, że każde pasmo zostanie równomiernie pokryte farbą, a Twój kolor będzie jednolity. Proces zacznij najpierw od siwych włosów, które najtrudniej łapią kolor, następnie przejdź do włosów z tyłu głowy. Jako ostatnie koloryzuje się końcówki, które ze względu na liczne zniszczenia są najbardziej podatne na złapanie barwy.

Jesteś gotowa na farbowanie włosów w domu?

(tekst i fot. mat. partnera)