27 maja 2024

Kompleksowe wyposażenie biur w duchu Design Thinking

Z badań przedstawionych przez Idea Lab wynika, że przyjazne otoczenie pracy potrafi poprawić efektywność specjalistów aż o 12,5%. Z kolei źle dopasowane – może ją zredukować nawet o 17%. Myśląc o kompleksowym wyposażeniu biura, warto wziąć pod uwagę potrzeby pracowników i zaprojektować przestrzeń zgodną z metodą Design Thinking. Sprawdź, na czym polega to podejście i jak wybrać idealne meble biurowe.

Meble biurowe a Design Thinking

Design Thinking, czyli myślenie projektowe, to metoda, którą zapoczątkowano w latach 60. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Jej podstawą jest tworzenie nowych produktów, usług czy projektowanie przestrzeni (np. tworzenie kompleksowego wyposażenia biur) w oparciu o zrozumienie problemów i potrzeb przyszłych użytkowników. Metoda ta składa się z 5 etapów:

  • empatia, czyli wczucie się w potrzeby grupy, dla której tworzone są nowe rozwiązania,
  • zdefiniowanie problemu,
  • generowanie pomysłów i kreatywne myślenie,
  • zaprezentowanie pomysłów przyszłym użytkownikom,
  • testowanie nowych rozwiązań.

Tworząc komfortowe i sprzyjające kreacji środowisko pracy, można oprzeć się na wymienionych założeniach. Przede wszystkim kompleksowe wyposażenie biur powinno być użyteczne i dostosowane do potrzeb fachowców. W zależności od preferencji pracowników i specyfiki branży można zdecydować się na otwartą, zróżnicowaną przestrzeń lub postawić na mniejsze, ciche pomieszczenia zapewniające więcej prywatności. Bez względu na obraną drogę, warto stworzyć również miejsce spotkań – to właśnie podczas spontanicznych rozmów przy kawie często rodzą się najlepsze pomysły, wspierające rozwój firmy.

Kompleksowe wyposażenie biur w drodze ku efektywnej pracy

Myśląc o potrzebach przyszłych pracowników nie należy zapominać o wygodzie. Przestrzeń pracy powinna sprzyjać workflow, a meble biurowe muszą zostać dopasowane do sylwetki i postury specjalistów. Właściwie dobrana wysokość krzesła, biurka oraz odległość od ekranu mają ogromne znaczenie dla sprawności pracowników i zapewniają właściwą postawę podczas wykonywania codziennych obowiązków. Warto również zadbać o odpowiednią ilość miejsca do przechowywania akcesoriów biurowych czy sprzętów elektronicznych – ład i porządek sprzyja skupieniu.

Chcesz zamówić meble biurowe zgodne z ideą Design Thinking?

Jeśli szukasz mebli biurowych, które zostały zaprojektowanie w duchu idei Design Thinking, postaw na usługi oferowane przez firmę Icon Concept. Producent kompleksowego wyposażenia biur tworzy projekty z myślą o potrzebach przyszłych użytkowników.

Na przestrzeni lat specjaliści wykreowali już wiele udanych realizacji, które wspierają codzienną pracę specjalistów działających w różnych sektorach gospodarki. Już dziś wejdź na stronę przedsiębiorstwa i przekonaj się, jak zwiększy się efektywność pracy zatrudnionych, dzięki idealnie zaprojektowanej przestrzeni biurowej.

Znajdziesz nas pod adresem: 53-609 Wrocław, ul. Fabryczna 10
lub na naszej stronie: Icon-Concept.pl

Źródło: Retail i store design – kompleksowe rozwiązania | Icon Concept

(tekst i fot. mat. partnera)