Komunikat policji

Wczoraj w godzinach rannych stwierdzono włamanie do ujęcia wody w Hrubieszowie. Sprawca wykuł trzy włazy prowadzące do ujęcia wody pitnej. Stalowych włazów nie ukradł, ale nie można wykluczyć skażenia wody. Czekamy na wyniki badań.

Reklamy

Na miejsce skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora. Około 30-kilogramowe dwa stalowe włazy zostały wyrwane z betonu, a trzeci był częściowo odkuty.
Użyto psa tropiącego, który po kilkudziesięciu metrach zgubił trop.

W Hrubieszowie powołano Miejski Zespół Reagowania Kryzysowego, w którego obradach brali udział policjanci.

Wczoraj poprzez urządzenia nagłaśniające powiadamialiśmy mieszkańców o zaistniałej sytuacji. Rozmieszczaliśmy plakaty informujące o miejscach poboru wody z cystern. Na bieżąco docieramy do osób bezradnych, samotnych potrzebujących wody. Będziemy im dostarczać wodę. Prosimy takie osoby o kontakt telefoniczny z dyżurnym dzwoniąc na numer 997 lub 112.

Sprawdzamy wszystkie ujęcia wody. Stale monitorujemy miasto i zachowania mieszkańców pod kątem ładu i porządku w miejscach udostępniania wody oraz nielegalnego handlu wodą niewiadomego pochodzenia.

Głównym zadaniem wszystkich policjantów jest ustalenie sprawcy usiłowania kradzieży stalowych włazów lub ewentualnego skażenia wody.

Komendant Powiatowy Policji w Hrubieszowie wyznaczył nagrodę dla osoby, która dostarczy istotne informacje pomocne w ustaleniu sprawcy.

rzecznik KPP w Hrubieszowie
sierż. Justyna Popek