20 lipca 2024

Koncert kolęd i pastorałek w kościele Ducha Świętego

6 stycznia 2017 r. w kościele pw. Ducha Świętego odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu wokalnego z hrubieszowskiej Jedynki pod kierunkiem dyr. Andrzeja Pachli.

Reklamy

 

Wspólne kolędowanie miało raz jeszcze przybliżyć atmosferę Bożego Narodzenia, tę, która sprawia, że są to jedne z najpiękniejszych świąt, na które czekamy, a okazją do tego była właśnie uroczystość Trzech Króli.

W repertuarze znalazły się nie tylko tradycyjne kolędy, ale również mniej znane pastorałki oraz utwory okolicznościowe przybliżające tradycję obchodzenia świąt przez inne narody. Dzięki uprzejmości proboszcza ks. Marka Giergiela na chwilę Kościół stał się salą koncertową, w której młodzież pokazała swoje umiejętności i zaprezentowała utwory w układzie trzygłosowym .

Reklamy

Mamy nadzieję, że występy młodych artystów sprawiły przyjemność nie tylko im samym, ale również parafianom, którzy zechcieli nas wysłuchać. Poniżej fragmenty video zarejestrowane i udostępnione do publikacji na witrynie szkolnej, za które serdecznie dziękujemy.

 

źródło: ZSM nr 1

Reklamy