Konkurs młodych instrumentalistów

Jedenastu wykonawców zapowiedziało udział w eliminacjach Konkursu Młodych Instrumentalistów w Hrubieszowie. Otwarte dla publiczności przesłuchania odbędą się w najbliższą środę, 7 listopada o 11.00 w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Reklamy

Wśród utalentowanych artystów będzie 8 pianistów i 3 gitarzystów w wieku od 9 do 14 lat. Każdy zaprezentuje do dwóch utworów dowolnych gatunków, zarówno z muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. Jury będzie oceniać m.in. oryginalność i dostosowanie repertuaru do możliwości wykonawcy, a także dynamikę, umiejętności techniczne oraz interpretację prezentowanych utworów. 

Finalistów tegorocznego konkursu poznamy pod koniec listopada, po zakończeniu wszystkich eliminacji powiatowych. Do tej pory takie przesłuchania odbyły się w Łukowie. Po środowym konkursie w Hrubieszowie, kolejne zaplanowano w Kraśniku, Małgwi, Puławach, Rykach, Tomaszowie Lubelskim i Włodawie.

Najlepsi instrumentaliści wszystkich eliminacji wystąpią 11 grudnia w Wojewódzkim Ośrodek Kultury w Lublinie.

Do kibicowania młodych muzykom z powiatu hrubieszowskiego zapraszają Hrubieszowski Dom Kultury i Hrubieszowskie Towarzystwo Muzyczne.


Źródło: ias24.eu