14 czerwca 2024

Kościuszko: Jasełka z Artabanem

Kacper, Melchior i Baltazar – któż z nas nie zna biblijnej opowieści o trzech mędrcach ze Wschodu, zwanych często trzema królami? Ale czy wszyscy słyszeli o Czwartym Mędrcu, który też poszedł śladem gwiazdy zwiastującej narodziny Jezusa, lecz nie stanął wraz z braćmi przed obliczem Dzieciątka?

Reklamy

 

Właśnie wokół wędrówki spóźnionego na spotkanie królów czwartego mędrca aktorzy z Kościuszki osnuli swoją wigilijną opowieść. 

Przygody Artabana to nic innego jak pouczająca historia o wypełnianiu przez człowieka ewangelicznego przesłania miłości i dobroci wobec bliźniego.

Reklamy

Żywa reakcja zgromadzonej w szkolnej auli publiczności dowodzi, iż apokryficzna legenda, urozmaicona współczesnymi utworami muzycznymi, znakomicie trafiła w oczekiwania widowni. Nauczycielki katechezy w Kościuszce, p. Agnieszka Wielosz-Hałasa i Danuta Paszek, które wraz ze swoimi uczniami przygotowały ów spektakl, mogą być dumne ze znakomitej gry szkolnych aktorów.

Miłym akcentem, wieńczącym spotkanie w auli całej społeczności szkolnej, było chóralne odśpiewanie przez uczniów Sto lat p. Dyrektorowi, obchodzącemu w tym dniu swoje imieniny.

Reklamyinfo i fot. ZS nr 3