Kościuszko: Policjant rozmawiał z młodzieżą

Wczoraj w Zespole Szkół Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie odbyło się spotkanie policjanta z młodzieżą. Podczas spotkania z uczniami omówiono tematykę nałogów, patologii, agresji w szkołach oraz innych zagrożeń, jakie mogą spotkać młodego człowieka na terenie szkoły lub też poza nią.

Reklamy

 

Wczoraj w Zespole Szkół Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie odbyło się spotkanie policjanta z młodzieżą.

Spotkanie zorganizowali Pani Marta Czerwińska i Pan Adam Zezula wychowawca klasy 3 b. Celem spotkania było przybliżenie młodym ludziom specyfiki zawodu policjanta, a także omówienie wybranych zagadnień dotyczących odpowiedzialności karnej za popełnione wykroczenia i przestępstwa.

W spotkaniu uczestniczyła klasa 3b i 3d wraz z nauczycielami. Omówiono tematykę nałogów, patologii, agresji w szkołach oraz innych zagrożeń, jakie mogą spotkać młodego człowieka na terenie szkoły lub też poza nią.

Policjant przedstawił uczniom także wiedzę z zakresu odpowiedzialności karnej za popełniane wykroczenia i przestępstwa. Omówiono przykładowe sytuacje, z jakimi młodzi ludzie mogą się spotkać w swoim codziennym życiu i sposoby radzenia sobie z nimi.

Takie spotkania mają także na celu rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie różnego rodzaju niebezpieczeństw, a także zapoznanie młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.


źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)