25 czerwca 2024

Kościuszko: Wizyta młodzieży w Strasburgu

Najlepsi uczniowie z kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Konkursie Wiedzy o bł. Karolinie Kózkównie, uczestniczyli w pięciodniowym wyjeździe studyjnym do Strasburga. Wśród nich znaleźli się uczniowie hrubieszowskiego Kościuszki.

Reklamy

 

Na początku roku szkolnego 2016/2017 Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zorganizował po raz trzeci Diecezjalny Konkurs Wiedzy o bł. Karolinie Kózkównie „Wierność bł. Karoliny Kózki”. Po przebiegu etapu szkolnego, a następnie rejonowego i diecezjalnego zostali wyłonieni zwycięzcy tegoż konkursu.

Najlepszą w kategorii szkół ponadgimnazjalnych okazała sie uczennica hrubieszowskiego Zespołu Szkół nr 3 – Alicja Romaniszyn z kl. IIc.

Reklamy

Oprócz cennych nagród rzeczowych oraz dwudniowej pielgrzymki do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie najlepsi uczniowie z kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczyli w pięciodniowym wyjeździe studyjnym do Strasburga w dniach 10 – 14 czerwca 2017 r., jako główna nagroda konkursowa.

W wyjeździe uczestniczyły również jeszcze dwie uczennice naszej szkoły Dominika Mroczkowska z klasy kl. IIc i Izabela Siejko z klasy II d.

Reklamy

To nagroda za zaangażowanie w Ogólnopolski Konkurs Biblijny, jak również w życie szkoły, akademie, działalność charytatywną, kulturalną oraz zaangażowanie w życie parafialne.

Grupa młodzieży z opiekunem ks. Stanisławem zwiedziła Strasburg wraz z wizytą na trybunach sali plenarnej Parlamentu Europejskiego, miasteczko Innenheim, w którym uczestnicy byli zakwaterowani, a w drodze powrotnej miasta niemieckiego Heidelbergu słynącego ze znanego uniwersytetu.

Miłym akcentem pobytu w Strasburgu była kolacja w Restaurant Le Gruber z Panem Europosłem prof. Mirosławem Piotrowskim, któremu zawdzięczamy cały sponsorowany wyjazd i pobyt.

Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie o bł. Karolinie i zdobywanie cennych nagród.

 

Ks. Stanisław Książek, fot. ZS nr 3