22 kwietnia 2024

Kremy do rąk – jakie stosować?

Kremy do rąk to jedne z najpopularniejszych kosmetyków. Niemniej jednak, nie przez każdego są one stosowane, a szkoda. Dobrze byłoby dowiedzieć się, jakiego działania należy oczekiwać od tego rodzaju produktów. Warto byłoby także mieć świadomość tego, jakich składników należy poszukiwać w kremach do rąk. Wówczas nie powinniśmy mieć większych trudności z ich odpowiednim wyborem.

Komu polecane są kremy do rąk?

Kremy do rąk to kosmetyki, z których powinien korzystać tak naprawdę każdy z nas. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nasze dłonie każdego dnia narażone są na działanie wielu niekorzystnych czynników. Szczególnie źle wpływa na nie kontakt z detergentami. Nie pomagają także zbyt wysokie bądź też zbyt niskie temperatury. Jeżeli pragniemy zachować skórę naszych rąk w dobrej kondycji, powinniśmy zaprzyjaźnić się z kremami do rąk. Warto korzystać z nich w szczególności po myciu naczyń, jak również po powrocie z zimowego spaceru. Tak naprawdę dobrze byłoby wyrobić sobie nawyk noszenia kremu do rąk w swojej torebce bądź w plecaku. Możemy mieć go także w swoim samochodzie. Dzięki temu, zdecydowanie łatwiej będzie nam zadbać o systematyczność. 

Jakiego działania oczekiwać od kremów do rąk?

Kremy do rąk to kosmetyki, od których należy oczekiwać wszechstronnego działania. Powinny przede wszystkim intensywnie nawilżać i regenerować naskórek. Na tym jednak nie koniec. Doskonale byłoby również, gdyby kremy ochraniały skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Warto oczekiwać od nich zatem działania wzmacniającego naturalną barierę ochronną naskórka. Na tym jednak nie koniec. Dobrze byłoby też, gdyby kremy do rąk działały antyoksydacyjnie. Warto także zadbać o to, by wzmacniały one paznokcie. Zdecydowanej większości z nas zależy przecież na posiadaniu silnej płytki o jednolitym kolorycie. 

Jakich składników poszukiwać w kremach do rąk?

Aby krem do rąk miał szansę okazać się skuteczny, należy wybrać go starannie. Wydaje się, że najlepszym pomysłem będzie przeanalizowanie składu kilku produktów i wybór tego, który wyda nam się najbardziej godny uwagi. Wśród substancji, które zasługują na uwagę wyróżnia się na pewno witamina E. Ma ona działanie silnie antyoksydacyjne. Dzięki temu zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry, jak również dba o to, by pozostawała ona przyjemnie miękka. Na uwagę zasługują także naturalne oleje roślinne, takie jak choćby olej arganowy czy też olej ze słodkich migdałów. Pomagają one odżywić i zregenerować skórę dłoni. W kremach do rąk dobrze byłoby także poszukiwać ekstraktu z ruszczyka kolczastego, który wzmocni kruche ściany naczyń krwionośnych. Warto zadbać o to, aby konsystencja kosmetyku nam odpowiadała. Niektórym spodobają się kremy o treściwej formule, a innym takie, które szybko się wchłoną. Wszystko zależy więc tak naprawdę od naszych osobistych preferencji. Dla niektórych osób istotne jest także to, aby krem do rąk posiadał przyjemny zapach. Na szczęście, możemy wybierać spośród kwiatowych, owocowych, jak i ziołowych aromatów. 

­

(tekst i fot. mat. partnera)