15 czerwca 2024

Książki fantasy – dlaczego warto je czytać?

Książka jest dobrym sposobem na spędzenie czasu wolnego. To także świetny pomysł na prezent o ile wie się, jakie historie lubi osoba obdarowywana. Dzięki temu, że obecnie wielką popularnością cieszą się ebooki i audiobooki, można w dzisiejszych czasach pochłaniać historie niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdujemy. W jaki jednak sposób znaleźć najlepsze książki dla siebie, które trafią w twój gust czytelniczy? Dlaczego takie kategorie, jak fantastyka czy science fiction są dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu? I po jakie tytuły warto obecnie sięgnąć z tych dwóch kategorii?

Reklamy

1. Ebooki fantasy i science fiction – gdzie znaleźć najlepsze książki?

2. Dlaczego warto czytać fantastykę?

Reklamy

3. Popularne książki fantasy – za co się zabrać?

Ebooki fantasy i science fiction – gdzie znaleźć najlepsze książki?

Popularne książki i ebooki z kategorii science fiction i fantastyka można obecnie dostać wszędzie. Jednak co, jeżeli przeczytałeś już wszystkie najważniejsze książki fantasy i szukasz teraz dla siebie czegoś nowego? Gdzie znajdziesz nowe ebooki fantasy czy horror od mniej znanych autorów? Najlepszym miejscem będą duże księgarnie, działające zarówno stacjonarnie, jak i w internecie. Ich asortyment jest naprawdę rozbudowany, dzięki czemu nawet miłośnicy naprawdę rzadkich tytułów będą w stanie znaleźć tam coś dla siebie.

Reklamy

Dlaczego warto czytać fantastykę?

Dlaczego warto czytać książki fantastyczne, horrory czy science fiction? Powodów jest wiele. Przede wszystkim wszystkie te gatunki są naprawdę bardzo rozbudowane. Można znaleźć książkę, której akcja dzieje się w bajkowym świecie, ale równie dobrze można wczytać się w książkę, której akcja umiejscowiona jest w mieście. Horrory czy sicence fiction również są różne. Można czytać o mordercach, wampirach, wilkołakach, duchach, klaunach i nadprzyrodzonych mocach. Można czytać o ultranowoczesnym świecie przyszłości, jak i o świecie dystopijnym, w którym większość ludzi jest pod panowaniem złych osób. To wszystko można znaleźć w science fiction, horrorach czy fantastyce.

Popularne książki fantasy – za co się zabrać?

Obecnie, ze względu na film, popularna ponownie stała się Diuna Franka Herberta – i to nie tylko pierwsza część, ale również i reszta sagi. Ciekawym odkryciem mogą okazać się książki Sarah J. Mass, która również cieszy się dość sporą popularnością. Oczywiście nikomu nie trzeba przedstawiać takich autorów, jak Stephen King czy Andrzej Sapkowski – obaj mają w swoim dorobku doskonałe pozycje. A miłośnicy science fiction powinni sięgnąć po książki Dmitra Glukhovskiego.

­

(tekst i fot. mat. partenra)