Kultura dla wszystkich… ale było niewielu

Frekwencja spotkania nie była oszałamiająca. Padło jedynie kilka konkretnych propozycji. Ale… „pierwsze koty za płoty”…

Reklamy

W związku z licznymi głosami i akcją młodzieży, która chce mieć wpływ na działania kulturalne w mieście Hrubieszowski Dom Kultury zaproponował przestrzeń, w której młodzi ludzie w bezpiecznych warunkach mieli możliwość zgłaszania pomysłów, inicjatyw i uwag wzbogacających ofertę kulturalną naszego miasta.

Celem spotkania była rozmowa oscylująca wokół rozwoju i uczestnictwa w szeroko pojętej kulturze oraz wypracowanie wspólnego programu z udziałem wszystkich grup społecznych.

Spotkanie miało charakter panelu dyskusyjnego, niestety pojawiło się na nim jedynie kilka propozycji i tematów do dyskusji. Młodzeż zaproponowała zorganizowanie kolejnego maratonu filmowego oraz wieczorów z współczesną muzyką młodzieżową (hip-hop, rap, rock). Grupa taneczna LOUD chciała by znaleźć pomieszczenie na próby. Pomysły te będą wkrótce reallizowane wspólnie przez HDK i młodzież.

Inny temat, to kawiarnia HDK, jej menu i godziny otwarcia. W tej kwestii niedawno rozpisano przetarg i HDK poszukuje najemcy na lokal. Jesli się on znajdzie, to w jego włąsnym interesie będzie nie tylko wydłużenie godzin otwarcie kawiarni, ale również wzbogacenie oferty.

Dziękujemy przybyłym za zainteresowanie tematem i mamy nadzieję, że w przyszłości spotkamy się ponownie w dużo większym gronie.

Następne spotkanie odbędzie się 25 stycznia 2013r. o godz. 13:00 w kawiarni Hrubieszowskiego Domu Kultury. Zapraszamy na nie przedstawicieli różnych środowisk młodzieżowych. Być może pojawi się na nim więcej pomysłów i propozycji działań kulturalnych w naszym mieście.