Kupno mieszkania w Lublinie – plusy i minusy

Wynajmować mieszkanie czy zdecydować się na własne? Kupić mieszkanie dla swoich dzieci? Zamienić mniejsze lokum na większe? To pytania z którymi mierzy się wielu Polaków. Odpowiedzi jest tyle, ile wątpliwości. Warto skupić się na tych, które przemawiają na korzyść aktu własności.

Reklamy

Materiał reklamowy

 

Po pierwsze liczą się finanse, za gotówkę niewątpliwie można przebierać w ofertach jak w ulęgałkach. Wystarczy wpisać frazę mieszkania Lublin w wyszukiwarce i wyskoczy setki ogłoszeń sprzedaży. Ale co zrobić, jeżeli gotówki nie ma; nie ukrywajmy to spory wydatek. Zdolność kredytowa i wkład własny – to dwa bardzo ważne pojęcia. Jeśli klient nie ma pieniędzy, powinien jak najszybciej zająć się ich gromadzeniem. Wówczas bank może zaproponować znacznie korzystniejsze warunki kredytowe, chociażby niższą marżę, oprócz tego znika wydatek w postaci ubezpieczenia niskiego wkładu. Można chyba zaryzykować stwierdzenie, że ceny mieszkań w kalkulacjach są ważne, ale kluczowa jest dostępność kredytu. To trzeba dokładnie sprawdzić i porównać oferty banków.

Dobrą wiadomością jest to, że zwiększyła się oferta deweloperów, a więc i jakość usługi wzrosła. Prawo popytu i podaży. Zresztą czy opłaca się długofalowo płacić czynsz za wynajem, czy spłacać kredyt? Zwykle ci, którzy wynajmują w końcu podejmują decyzję o zakupie, a im dłużej zwlekają tym więcej tracą. Kolejnym ważnym czynnikiem przemawiającym za kupnem konkretnego obiektu jest jego położenie. Mieszkania w Lublinie mogą znajdować się w naprawdę malowniczym otoczeniu. Deweloperzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i dostosowują oferty do zapotrzebowania. Ma być blisko do centrum, ale cicho i spokojnie. Istotne będzie też funkcjonalne i komfortowe zagospodarowanie terenu wokół budynków.

Firmy których głównym obszarem działalności są realizacje inwestycji budownictwa mieszkaniowego to zdecydowanie lepszy sprzedający niż przeciętny Kowalski. Na korzyść przemawia fakt, że deweloperzy mają na koncie niezliczoną ilość zrealizowanych inwestycji. Ale mieszkanie w Lublinie oprócz położenia musi charakteryzować też najwyższy poziom wykonawstwa idący w parze z estetyką obiektu. Niektóre, nowe mieszkania w Lublinie w standardzie mają takie udogodnienia jak podziemne parkingi, cichobieżne windy, antywłamaniowe drzwi. Niektóre z nowych realizacji zachwycą klienta sportową strefą rekreacyjną. Siłownią, salą fitness i sauna po sąsiedzku. Warto pomyśleć o własnym azylu!
Nowe mieszkanie można meblować od nowa, zaczynając od początku, ze świadomości, że nikt wcześniej tu nie mieszkał. A w wynajmowanym mieszkaniu trudno jest budować „gniazdko”, po prostu szkoda inwestować w miejsce z którego trzeba się będzie wyprowadzać.

 

Autor artykułu: TBV Sp. z o.o. – Developer Lublin

 

fot. mat. sponsora