5 marca 2024

Kursy zawodowe szansą na wyższe zarobki

Wysokie zarobki i praca w wyuczonym zawodzie – to bez wątpienia marzenie każdego młodego człowieka. Nie jest tajemnicą, iż branża budowlana stwarza ogromne możliwości rozwoju i zarobkowania dla młodych ludzi. Aby jednak przebić się przez gęste sito konkurencji na rynku pracy, warto pomyśleć o podnoszeniu kwalifikacji zawodowych.

Reklamy

 

Czego można nauczyć się na kursach zawodowych?

Studia na kierunkach związanych z branżą budowlaną są z pewnością bardzo korzystne dla młodych ludzi, pragnących związać z tą branżą swoją przyszłość. Jednak nie tylko one pozwalają zdobyć umiejętności teoretyczne i praktyczne cenione na rynku pracy. Wszelkie kursy budowlane pozwalają poszerzać kwalifikacje choćby o znajomość przepisów prawa budowlanego, które systematycznie ulega zmianom, i z którym warto być na bieżąco.

Reklamy


Co jeszcze powinienem umieć?

Bardzo popularnym kursem budowlanym wśród młodych mężczyzn jest kurs operatora koparki. Jako narzędzie wyspecjalizowane w określonych czynnościach, koparka jest skomplikowana w obsłudze, a jej prowadzenie i wykonywanie za jej pomocą prac przygotowujących plac budowlany do robót, ma się tak naprawdę nijak do prowadzenia samochodu osobowego.

Koszt, jaki należy ponieść, by móc zrealizować kurs na koparkę, to około 1500 złotych. Cena ta może się wydawać wysoka, niemniej jednak warto mieć na uwadze, iż dzięki takiemu kursowi poszerzamy swoje kwalifikacje o kolejną konkretną umiejętność, która otworzy nam drzwi do wielu firm zajmujących się wypożyczaniem sprzętu budowlanego, bądź też firm budowlanych, które ów sprzęt posiadają i zatrudniają jego operatorów na pełen etat. Więcej, na temat kursów przeczytasz na szkoleniamm.pl/services/kurs-operator-koparko-ladowarki/


Ile zarobię mając odpowiednie kursy budowlane?

Zarobki w branży budowlanej są dość wysokie, dlatego warto podejmować się robienia różnych kursów budowlanych, by mieć solidny zawód, który zapewni nam dobrą pensję i stałe zlecenia. Praca operatora koparki w Polsce wyceniana jest obecnie na około 4 tysiące złotych netto. Nie musimy się jednak ograniczać do pracy w kraju – w Norwegii, Danii lub innych krajach na tym samym stanowisku możemy zarobić cztero- lub nawet pięciokrotnie więcej!


Kurs budowlany, a rzeczywistość na rynku pracy

Wiele wyspecjalizowanych w budownictwie firm poszukuje zarówno niewykwalifikowanych robotników do prac fizycznych, jak również osób, które posiadają konkretne kwalifikacje.

„Bez wątpienia kursy budowlane, czy kursy na operatora koparki są bardzo mocnym atutem osób starających się o pracę w zawodzie.” Odpowiada Pan Jan z SzkoleniaMM

 

 

fot. mat. sponsora