13 lipca 2024

Lajki i obserwujący na Instagramie – jak zdobyć ich więcej? Zobacz, jak budować społeczność na Instagramie!

Chcesz budować społeczność na Instagramie? Mała liczba obserwujących i niewiele lajków pod postami na pewno Ci w tym nie pomoże. A wręcz przeciwnie, ponieważ algorytm Instagrama nigdy nie promuje takich profili. Na szczęście są sposoby na to, by zdobyć odbiorców w social mediach. Twoje posty mogą cieszyć się popularnością! Musisz jednak wdrożyć kilka sprawdzonych działań. Jakich? Tego dowiesz się już za chwilę!

Lajki i obserwacje na Instagramie — dlaczego są tak ważne? 

Czy lajki na Instagramie są ważne? To zależy. Jeśli prowadzisz swoje konto tylko po to, by wrzucać na nie zdjęcia, upamiętniające miłe chwile w celach pamiątkowych, to oczywiście nie jest to sprawa pierwszej wagi. W takich okolicznościach z pewnością cenisz sobie polubienia, które otrzymujesz od znajomych i przyjaciół, ale reszta jest Ci raczej obojętna.

Jednak w dzisiejszych czasach właściwie już mało kto aktywnie prowadzi Instagram w tym celu. Obecnie znacznie częściej traktuje się ten portal jako miejsce, w którym można wyrażać siebie – swoje poglądy, estetykę, trafiając tym do szerszej publiczności. Instagram to też miejsce będące trampoliną do sukcesu w świecie influencerów. W końcu internetowi twórcy cieszą się aktualnie nierzadko większą popularnością niż muzycy, czy aktorzy. Instagram coraz częściej jest po prostu pracą. Współprace z firmami potrafią dawać ogromne przychody.

Jeśli chcesz rozwijać swoje konto w tę stronę, to zarówno lajki, jak i obserwacje są Ci po prostu niezbędne. Bez tego zarabianie na Instagramie jest zwyczajnie niemożliwe. Dlaczego tak jest? To całkiem proste. Producenci chcą współpracować jedynie z twórcami, którzy mają wysokie zasięgi. Wtedy reklama jest dla nich po prostu opłacalna, ponieważ trafi do dużej liczby odbiorców. Zresztą działać to będzie podobnie nawet w przypadku, jeśli zależeć będzie Ci jedynie na popularności i dotarciu do szerokiego grona. Tak po prostu działa algorytm Instagrama – im więcej aktywności na Twojej stronie, tym chętniej będzie Cię on promował. I tak właśnie koło się zamyka. Krótko mówiąc, jeśli chodzi o Instagram like, jest jego główną walutą. 

Jak zdobyć więcej lajków na Instagramie? Najlepsze sposoby

Chcesz więcej Instagram like, ale zupełnie nie wiesz co zrobić, by je dostać? Rzeczywiście, na pierwszy rzut oka zdobycie większej ilości polubień wydaje się naprawdę trudnym zadaniem. Szczególnie na początku, gdy konto robi dopiero pierwsze kroki i niemal nie ma na nim żadnego ruchu. Na szczęście istnieje naprawdę wiele sposobów na to, by rozkręcić swój profil. Niektóre są bardziej, inne mniej efektywne. Różnią się stopniem niezbędnego zaangażowania, czy też czasem oczekiwania na rezultaty. Poniżej znajdziesz kilka najpopularniejszych sposobów na zdobycie lajków i nowych followersów na Instagramie. 

Używaj hashtagów

To jedna z najważniejszych, a także najstarszych zasad prowadzenia Intagrama. Już właściwie od samego początku jego istnienia to właśnie hashtagi były kluczowe przy zyskiwaniu lajków. Dzięki nim można wyszukać konkretnych treści wśród milionów zdjęć. Użytkownicy w ten sposób trafiają na interesujące ich posty, przy tym także je lajkując. Zresztą nierzadko zdarza się też, że taki użytkownik kliknie również follow. Co więcej, poprzez hashtagi można także zdobyć mnóstwo polubień od osób, które robią tzw. ”like4like”. Wystarczy odpowiednio otagować post, tak by znaczniki odpowiadały temu, co jest w nim zawarte. Efekty tego działania nie są może powalające, ale jednak naprawdę widoczne. 

Działaj zgodnie z algorytmem 

Brzmi jak coś skomplikowanego? Na szczęście nie jest to wcale takie trudne. Od kilku lat algorytm ma bardzo duży wpływ na to, jakie konta są promowane, a które nie. Warto więc choć odrobinę się z nim zaprzyjaźnić. Jak? Jest to kwestia dość zmienna, ponieważ tutaj Instagram raz na jakiś czas wprowadza zmiany i modyfikuje preferencje. W ostatnim czasie jednak jednym z najlepszych sposobów, by algorytm uznał dane treści za ciekawe i idealne do promowania są reelsy. To nic innego jak krótkie filmy. Ich treść może być dowolna. Warto jednak stosować aktualne trendy i wykorzystywać w nich viralowe motywy dźwiękowe. 

Kup lajki na Instagram!

Chcesz mieć więcej lajków na Instagramie i marzy Ci się, by obserwowały Cię setki lub tysiące użytkowników? Osiągnięcie takiego celu może trwać miesiącami lub nawet latami. Może się to też w ogóle nie udać. Chyba że skorzystasz z niezawodnego sposobu i po prostu kupisz obserwacje i polubienia. Tak, możesz to zrobić i to w naprawdę łatwy sposób! Obecnie coraz więcej influencerów stosuje to działanie, by podbić swoje zasięgi. Ty też możesz!

Jak kupić like i followers Instagram? Oczywiście przez internet. Wystarczy wejść na odpowiednią stronę, na przykład Instalajki.pl wkleić nazwę swojego profilu i wybrać parametry zamówienia, czyli ilość obserwowań, czy też autentyczność kont. Na koniec pozostaje już tylko opłacić zamówienie i gotowe! Tak samo wygląda kupowanie lajków. 

­

tekst i fot. mat. partnera