Laureaci z SP nr 3

Hrubieszów

Reklamy

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie: Alicja Romaniszyn, Małgorzata Pitus, Agata Łaba i Hubert Chachler zostali laureatami ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów artystycznych.

b>I Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej i Fotograficznej Dzieci i Młodzieży „Skarby UNESCO w Polsce”

W I Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej i Fotograficznej Dzieci i Młodzieży „Skarby UNESCO w Polsce”- Zamość 2011 nagrodę zdobyła uczennica klasy V b Alicja Romaniszyn. Na konkurs wpłynęło 1578 prac plastycznych. Komisja biorąc pod uwagę wysoki poziom prac plastycznych, postanowiła przyznać 52 równorzędne nagrody w czterech grupach wiekowych oraz 5 nagród specjalnych.

Alicja zdobyła nagrodę w kategorii do 12 lat, tematem jej pracy był „Drewniany Kościół w Haczowie”.

Alicja Romaniszyn zdobyła również III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Poezja w obrazach – tropy miłości”.

Jednym z celów konkursu było krzewienie i upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży dorobku literatury polskiej i światowej. Alicja wybrała wiersz, znanej uczniom naszej szkoły, poetki Małgorzaty Skowron.

Organizatorem powyższego konkursu był Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie.

Gratulujemy Alicji kolejnego sukcesu!!!

Opiekun – Aneta Franke

XXVII Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej Słupsk – 2011

Małgorzata Pitus, uczennica klasy II a (wych. Agnieszka Handziuk) otrzymała wyróżnienie w kategorii proza za opowiadanie „Basia” w XXVII Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej Słupsk – 2011 r.

Laureatką w kategorii proza została Agata Łaba uczennica kl. III b, op. Jadwiga Hukowska, za opowiadanie pt. „Oby wszystko było po staremu”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Leśne pejzaże”

Uczeń klasy V a Hubert Chachler zdobył nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Leśne Pejzaże”, który odbył się w Gorzowie Wielkopolskim. Gratulujemy Hubertowi i życzymy dalszych sukcesów!