17 kwietnia 2024

Leasing z serwisem – same korzyści

Korzystanie z auta w leasingu z serwisem to jedna z atrakcyjnych form finansowania floty w firmach o małej i średniej wielkości. Przy stałej wysokości raty leasingowej, usługobiorca posiada możliwość korzystania z określonych przez siebie usług związanych z utrzymaniem samochodu.

Artykuł sponsorowany

 

 

Mowa tutaj na przykład o obowiązkowych przeglądach, wymianie zużytych części czy też napraw natury mechanicznej. Co ważne, wszystkie akcje są przeprowadzane w autoryzowanych salonach, dzięki czemu mamy pewność co do profesjonalizmu wykonywanych usług. To klient korzystający z leasingu ma możliwość wyboru, jakie usługi chciałby realizować w danym pakiecie.

Warianty do wyboru

Leasingodawcy dokładnie określają, z jakich pakietów mogą korzystać ich klienci. Do podstawowych wariantów podlegających leasingowi z serwisem najczęściej należą usługi określane jako obowiązkowe, zawarte przez producenta w instrukcji obsługi. Są nimi: wymiana oleju, wymiana filtrów oraz innych, określonych części. Leasingodawca zobowiązuje się również do naprawy szkód komunikacyjnych oraz zapewnienia pojazdu zastępczego na okres trwania naprawy właściwego. W bardziej rozbudowanym pakiecie znajdują się również takie opcje jak wymiana wszystkich elementów eksploatacyjnych, a także naprawa części, które nie są objęte gwarancją przez producenta. Do strony serwisowej należą również sprawy techniczne, związane na przykład z przechowywaniem opon oraz zajmowanie się ubezpieczeniem samochodu. Warto dodać, że za leasing z serwisem przyjmuje się pełne finansowanie samochodu oraz korzystanie z przynajmniej dwóch dodatkowych usług, związanych z zapewnieniem jego odpowiedniego stanu.

Leasing z serwisem – dla kogo?

Opcja leasingu z serwisem jest uważana za szczególnie korzystną w przypadku małych lub średnich przedsiębiorstw. Jeżeli dana firma dopiero rozpoczyna swoją działalność, to często nie posiada ona środków kwalifikujących ją do otrzymania kredytu na zakup samochodu. Małe i średnie przedsiębiorstwa nie dysponują również dużą flotą, o którą zadbanie byłoby kłopotliwe. W takim przypadku z powodzeniem można dokonać wyboru jedynie kilku usług spośród całego ich wachlarzu, po części dbając o leasingowane pojazdy samodzielnie, a po części zlecając opiekę nad autem leasingodawcy. W ten sposób nawet niewielkie firmy mają pewność, że w razie szczególnej szkody otrzymają wsparcie, a same mogą przeprowadzać na przykład okresowe badania kontrolne samochodów. Wzięcie auta w leasing z serwisem jest również bardziej korzystne, niż samo finansowanie pojazdu. Rosnące zainteresowanie tego typu leasingiem w środowisku MŚP sprawia, że coraz więcej firm dostosowuje swoje oferty do oczekiwań małych i średnich przedsiębiorstw.

Jakie korzyści płyną z leasingu z serwisem

Leasing z serwisem to gwarancja miesięcznych opłat o stałej wysokości przy udzieleniu kompleksowego wsparcia z dziedziny danej usługi. Dlatego też firma leasingowa przejmuje na siebie odpowiedzialność związana z realizacją czynności, jaka zostały zawarte w umowie. Dodatkowymi atutami, są kwestie natury stricte podatkowej. Przykładowo, wartość raty podczas korzystania z leasingu jest określana od ceny netto danego pojazdu. Dzieje się tak, gdyż leasingodawcy posiadają możliwość odliczenia podatku VAT od oferowanych przez siebie samochodów. Opłaty związane z finansowaniem samochodu można również potraktować jako koszty uzyskania przychodu, co automatycznie zmniejsza dochód, czyli kwotę, jaka będzie podlegać opodatkowaniu przez fiskusa. Po wygaśnięciu umowy leasingowej, klient może zdecydować, czy chce kupić samochód, czy dokonać wymiany na nowszy model.


Artykuł poleca ALPINA Leasing

fot. mat. sponsora