Legia Akademicka w Hrubieszowie

30 czerwca 2019 r. w 2. Hrubieszowskim Pułku Rozpoznawczym rozpoczęło się praktyczne szkolenie studentów. „Legia Akademicka” to uruchomiony przez MON pilotażowy program skierowany do studentów, zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy chcieliby odbyć szkolenie wojskowe.

Reklamy

 

Licznie stawiający się w koszarach już od godzin porannych studenci, po dokonaniu rejestracji w Punkcie Przyjęcia Studentów, zostali wyposażeni w przedmioty umundurowania i wyekwipowania. Za studentami pierwsza przespana noc w koszarach, poranny rozruch fizyczny oraz pierwsze żołnierskie posiłki.

 

***

 

UROCZYSTE WRĘCZENIE BRONI LEGII AKADEMICKIEJ

W dniu 2 lipca 2019 roku w hrubieszowskich koszarach odbył się uroczysty apel pododdziałów pułku z okazji wręczenia broni studentom odbywającym ćwiczenia wojskowe w ramach Legii Akademickiej w 2. Hrubieszowskim Pułku Rozpoznawczym im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

Podczas apelu w trakcie podnoszenia flagi państwowej na maszt żołnierze odśpiewali Hymn Państwowy Rzeczypospolitej Polskiej, a następnie Dowódca 2.pr płk Artur JAKUBCZYK wygłosił przemówienie okolicznościowe. W trakcie wystąpienia płk Artur Jakubczyk zwrócił uwagę studentom na to, że przed nimi bardzo ciężki okres szkoleniowy, w trakcie którego będą musieli aktywnie i z pełnym zaangażowaniem realizować zapisy programu szkolenia. Programu, który zawiera elementy zajęć teoretycznych jak i praktycznych. Z czego najważniejszymi będą umiejętności posługiwania się największym orężem żołnierza – bronią osobistą. Broń jest symbolem każdego zołnierza, a jej posiadanie to ogromny obowiązek i odpowiedzialność.

W dalszej części uroczystości Dowódca 2.pr w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej wręczył studentom broń. Następnie odsłuchano „Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego”.

Na zakończenie odbyła się defilada wojskowa pododdziałów pułku.

 

(źródło i fot. 2 PR)