18 czerwca 2024

Licealiści Kościuszki stypendystami Marszałka Województwa Lubelskiego – ZDJĘCIA

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie zostali stypendystami Marszałka Województwa Lubelskiego.

Reklamy

Troje uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 3, im Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie otrzymało Stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego w ramach programu stypendialnego „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2020/2021”.

Należą do nich:

Reklamy

Kinga Wróblewska z klasy III A,

Marta Suchodolska z klasy II Cg

Reklamy

Maciej Rząd z klasy I A.

W roku szkolnym 2020/2021 pandemia koronawirusa nie przeszkodziła Samorządowi Województwa Lubelskiego w organizacji kolejnej edycji programu stypendialnego: „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2020/2021”.

Uczniowie naszej szkoły także zostali zaproszeni przez marszałka do udziału w programie i ubiegali się o przyznanie im stypendium. Młodzież Kościuszki została zauważona i doceniona za swoją pracę, wysiłek włożony w naukę, przygotowywanie się i udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, a jednocześnie reprezentowanie szkoły poza jej terenem.

Uczniowie hrubieszowskiego Kościuszki to osoby szczególnie uzdolnione w kierunku przedmiotów ścisłych – matematyka, fizyka, biologia, chemia, języki obce, a także posiadające zdolności artystyczne oraz wysoko rozwinięte umiejętności społeczne pomagające w osiąganiu sukcesów.

Celem programu stypendialnego jest finansowe wsparcie młodych, szczególnie uzdolnionych osób, uczących się lub mieszkających w województwie lubelskim. Przyznając stypendia, marszałek oraz Zarząd Województwa Lubelskiego zaznaczają, że cenią talent i pracę, a jednocześnie chcą w szczególny sposób zauważyć nagrodzonych uczniów jako wspaniałych ambasadorów regionu, chcą wspomagać rozwój zainteresowań młodych ludzi w kierunku twórczych i kreatywnych działań.

(info i fot. ZS nr 3 w Hrubieszowie, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie)


Zobacz też:

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennic hrubieszowskiego Kościuszki

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennic hrubieszowskiego Kościuszki


LubieHrubie na Twitterze